Bieżnie

Wybierz
Sortuj według
  • Strona 1 / 2
33 Trafienia dla "Bieżnie"
Filtrowanie i sortowanie
  • Strona 1 / 2
Bieżnie

Bieżnia do domu - niezależna od pogody i efektywna

Jogging niezależnie od pogody i ciemności? Nic prostszego. Dzięki własnej bieżni trening wytrzymałościowy może odbywać się praktycznie o każdej porze. Bez przerwy - bez wymówek - całkowicie beztrosko we własnych czterech ścianach przy jednoczesnej ochronie stawów. Dlaczego ochrona stawów? Bieżnie zazwyczaj mają płaską powierzchnię. Do tego dochodzi sprężysty system amortyzacji, który jest teraz standardem i dzięki temu zapewnia delikatne odczucia podczas biegu przez cały czas.

Wiele modeli jest teraz także składanych i po treningu można je łatwo schować pod kanapę, co daje im bezkonkurencyjną przewagę nad innymi sprzętami cardio. Wstępnie zainstalowane programy (treningowe) sprawiają, że trening na bieżni jest indywidualny, spersonalizowany i zróżnicowany. Każda bieżnia oferuje różne poziomy prędkości i nachylenia, dzięki czemu trening można dostosować do potrzeb każdego biegacza.

Zalety bieżni

Korzyści z biegania w ogóle, a z treningu na bieżni w szczególności są oczywiste. Bieganie jest częścią naszej codziennej rutyny ćwiczeń od zarania ludzkości i jest odpowiednio popularne. Trening na bieżni nie jest wyjątkiem. Po krótkim biegu oceniającym można rozpocząć prawdziwe szkolenie.

W przeciwieństwie do treningu biegowego na świeżym powietrzu trening na bieżni ma różne zalety zdrowotne i praktyczne:

  • Biegaj zawsze i niezależnie od pogody - Rano przed pracą, w przerwie na lunch z domowego biura lub wieczorem, gdy dziecko śpi. Czasami mocno nastawiamy się na bieg, ale gdy tylko zajdzie słońce lub dopadnie nas nagła ulewa, motywacja spada. Jeśli masz własną bieżnię, możesz trenować elastycznie, bez straty czasu, na sucho i bezpiecznie. Kiedy tylko zechcesz.

  • Popraw wytrzymałość i szybkość w kontrolowany sposób i mierz postępy - Wszyscy mamy jakiś cel treningowy, czy to konkretny dystans, najlepszy czas czy ogólne samopoczucie. Typowe parametry treningowe, takie jak tempo, nachylenie i tętno, które powinny być znormalizowane w każdej dobrej bieżni, przyczyniają się do udanego treningu na bieżni i powinny być zawsze świadomie ustawione przed treningiem.

  • Alergia i komfort biegania - My to znamy. Tak jak pięknie jest wiosną czy latem pobiegać na łonie natury, tak od czasu do czasu może nam ona ciążyć. Kiedy pyłki fruwają w powietrzu, temperatura jest zbyt wysoka na bieganie lub podłoże jest zbyt błotniste od deszczu z poprzedniego dnia, często trudno jest tak w pełni cieszyć się biegiem. Bieganie w domu to przyjemniejsza i wygodniejsza alternatywa.

  • Korzyści zdrowotne z biegania - Treningi biegowe są korzystne pod wieloma względami. Poprawiają kondycję, wzmacniają mięśnie - głównie dolnej grupy mięśniowej - i działają profilaktycznie na bóle pleców. Dzięki sprężystej amortyzacji bieżnie są łagodniejsze dla stawów niż trening na świeżym powietrzu.

Znajdź odpowiednią bieżnię

Mnogość różnych modeli sprawia, że poszukiwania odpowiedniej bieżni nie są do końca łatwe. W zależności od poziomu biegania i celu treningowego wymagania wobec niezawodnej bieżni są różne. Jakie akcesoria lub cechy techniczne powinna mieć moja bieżnia? Te pytania zdecydowanie należy wyjaśnić przed zakupem. Wiemy, jak skomplikowane i zagmatwane mogą być takie poszukiwania i chętnie udzielimy rekomendacji i wskazówek:

  • Dla początkujących - Łatwe w obsłudze i przystępne cenowo modele dla początkujących są odpowiednie dla osób, które głównie lekko spacerują lub uprawiają jogging, a z bieżni korzystają tylko okazjonalnie i samodzielnie. Dla tej grupy osób zupełnie wystarczające są bieżnie o mocy silnika do 1,5 KM, z około pięcioma programami biegowymi, prędkością 10 km/h i powierzchnią bieżni o długości 120 cm i szerokości 45 cm. Ze względu na mniejszy zakres funkcji - w porównaniu do bieżni premium - koszty są również znacznie niższe. Bardzo dobra bieżnia dla początkujących jest już dostępna od 400 €.

  • Dla biegaczy hobbystów - Osoby, które biegają regularnie i intensywnie, potrzebują zazwyczaj półprofesjonalnego sprzętu, dlatego powinny rozważyć bieżnię ze średniego segmentu cenowego. Polecamy mocniejszy silnik o mocy do 3 KM, ok. 15 programów treningowych oraz wysokiej jakości wyposażenie z pojemnym schowkiem, złączem USB i audio i/lub uchwytem na tablet. Maksymalna prędkość dla tych bieżni powinna wynosić około 18 km/h. Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo biegania, zalecamy powierzchnię biegową o szerokości co najmniej 50 cm i długości 140 cm. Jeśli chodzi o cenę, to 800 € jest rozsądne.

  • Dla zaawansowanych użytkowników - Bieżnie dla profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników powinny charakteryzować się najwyższą jakością i różnorodnością funkcji ze względu na intensywne użytkowanie. Dlatego zalecamy moc silnika co najmniej 4 KM i prędkość 20 km/h lub więcej. Ze względu na wysokie tempo biegu specjalistów od biegania podczas biegów interwałowych lub progresywnych długość kroku jest logicznie dłuższa niż u mniej doświadczonych biegaczy. Powierzchnia biegowa również powinna być do tego dostosowana i mieć co najmniej 150 cm długości i 55 cm szerokości. Zaawansowany trening biegowy nie powinien obyć się bez biegów z nachyleniem lub biegów górskich, dlatego też profesjonalne bieżnie powinny zawsze umożliwiać nachylenie z napędem silnikowym na poziomie 15%. Na koniec, jeżeli zamieszasz intensywnie użytkować sprzęt, szukaj sprzętu z amortyzatorami, które są delikatne dla stawów i sprężyste. Wysokiej jakości profesjonalne bieżnie kosztują ponad 1000 €.

Co jest ważne przy zakupie bieżni i na co zwrócić uwagę?

Różne czynniki odgrywają rolę w komfortowym i ukierunkowanym treningu na bieżni. Oprócz mocy silnika (HP), powierzchni biegowej, amortyzacji bieżni, stabilności, wentylatora i zwiększania intensywności poprzez funkcje takie jak nachylenie czy duży wybór programów treningowych, decydującymi argumentami w decyzji o zakupie są również rozwiązania oszczędzające miejsce, takie jak bieżnie składane. Najważniejsze kryteria podano w poradniku dotyczącym bieżni.

Dodatkowo polecamy nasz słowniczek, gdzie przedstawione i wyjaśnione są wszystkie ważne pojęcia związane ze sportem i treningiem.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.