3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Kup odkurzacz online w niskiej cenie

Często gotujesz ze świeżych produktów i/lub masz ogród? Wtedy warto zainwestować w odkurzacz. Może być używana do hermetycznego zamykania szerokiej gamy produktów spożywczych w torebkach. Zachowują świeżość, mają dłuższy okres przydatności do spożycia i wolniej tracą smak. Nawet herbata i kawa mogą być bezpiecznie przechowywane. Istnieje jednak kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie i użytkowaniu odkurzacza.

Odkurzacze te ugruntowały swoją pozycję

Do sporadycznego użytku w prywatnych gospodarstwach domowych dobrym wyborem jest ręczna zgrzewarka próżniowa. Mieści się w każdej szufladzie i jest w zasadzie niczym więcej niż pompą próżniową. Podłącza się go do specjalnego worka z zaworem i wyciąga powietrze. Ponieważ jednak nie jest on szczelnie zamknięty, jego zawartość może być przechowywana tylko przez kilka dni. System ten jest szczególnie interesujący do tymczasowego odkurzania mięsa na nadchodzące przyjęcie przy grillu. Marynata szybciej się wchłania i nie wydziela żadnych zapachów do pozostałej zawartości lodówki.

Nie chcesz używać worków z zaworem i chcesz zachować świeżość żywności jeszcze dłużej? W takim przypadku klasyczny odkurzacz wiązkowy jest bardziej interesującym rozwiązaniem. Jest to płaskie urządzenie, które jest również dość kompaktowe. Otwarty koniec worka foliowego jest umieszczany w odkurzaczu. Teraz urządzenie wyciąga powietrze. Worek jest następnie hermetycznie zamykany za pomocą elementu grzejnego.

Zalecane są modele z podwójnym spawem. Pozwala to na jeszcze bezpieczniejsze przechowywanie sosów i wilgotnej żywności. Odkurzacz belkowy utrzymuje świeżość przez długi czas, ale wymaga również specjalnej folii lub worka próżniowego. Jeśli chcesz, możesz zakupić barową kuchenkę próżniową w zestawie z kuchenką sous-vide. Ryby, mięso i warzywa są gotowane w kąpieli wodnej w sposób witaminizujący. Komorowa zgrzewarka próżniowa to bardzo wydajna wersja. Worki foliowe z zawartością umieszcza się w komorze próżniowej. Ten odkurzacz jest zbyt duży dla normalnych gospodarstw domowych. Pokazuje swoją przewagę w gastronomii.

Funkcje i możliwości odkurzacza

Celem odkurzania jest zapobieganie przenikaniu tlenu i bakterii. Dzięki temu naturalne smaki i witaminy są dłużej zachowane. Napełnione torebki można przechowywać w lodówce i zamrażarce, aby zaoszczędzić miejsce. W tym przypadku brak tlenu eliminuje ryzyko poparzenia zamrażarką. Jak wspomniano, marynowanie w próżni to kolejna główna funkcja tych urządzeń. Obecnie odkurzanie mięsa nie jest już tylko powszechną praktyką wśród entuzjastów grillowania.

Urządzenie niekoniecznie musi być używane w kuchni. Oczywiście wszystkie przedmioty można zapakować hermetycznie i owinąć folią termokurczliwą. Ma to sens między innymi w przypadku biżuterii, cennych monet i dokumentów.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące odkurzaczy

Jak długi jest okres przechowywania żywności pakowanej próżniowo?

Chleb 1 tydzień, gotowane mięso 12 dni, ser do 2 tygodni, świeże owoce 22 dni, kawa do 1 roku.

Jak mocny musi być odkurzacz?

Aby odkurzanie było szybkie i bezpieczne, urządzenie powinno mieć moc co najmniej 110 W. Zalecane jest podciśnienie wynoszące 0,8 bara lub więcej. W niektórych systemach wydajność pompy można regulować. Jest to korzystne w przypadku miękkich, delikatnych produktów spożywczych.

Czy można zamykać próżniowo w torebkach do zamrażania?

Nein. Worki próżniowe i folie próżniowe mają powierzchnię o strukturze plastra miodu. Jest odporny na rozdarcia, temperaturę i w 100% hermetyczny. Dostępne na rynku torebki do zamrażania nie mają tych właściwości. Będą one tworzyć pęcherzyki, gdy powietrze zostanie wypompowane lub później.
do góry