Kije do Nordic Walking

Wybierz
Sortuj według
  • Strona 1 / 2
37 Trafienia dla "Kije do Nordic Walking"
Filtrowanie i sortowanie
  • Strona 1 / 2
Kije do Nordic Walking

Kup kije do Nordic Walking online w wysokiej jakości i w dobrej cenie

Jako lekki lub umiarkowany sport dla osób w każdym wieku, Nordic Walking pobudza metabolizm i układ sercowo-naczyniowy. Cechą charakterystyczną tego sportu rekreacyjnego są wymachy ramion, w których ważną rolę odgrywają kije do Nordic Walking. W naszym sklepie internetowym można kupić szeroki wybór kijów do Nordic Walking. Aby mieć pewność, że kije idealnie pasują do Ciebie, istnieje kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze pary. Dowiedz się tutaj, co jest ważne przy zakupie kijów do Nordic Walking i dlaczego wybór odpowiedniej pary jest tak istotny.

Z tego powodu kije do Nordic Walking są niezbędne

Nordic walking jest uważany za formę wędrówki, ale w porównaniu z klasycznymi wędrówkami ma na celu bardziej budowanie mięśni. W tym przypadku kije przejmują ważną funkcję. Podpieranie się kijami o podłoże odciąża stawy - zwłaszcza biodra i kolana. Dlatego dobór odpowiedniej pary kijów i prawidłowa obsługa to podstawa.

Różnica między kijami do wędrówek a kijami do Nordic Walking

Używanie klasycznych kijów do Nordic Walking nie jest dobrym pomysłem. Kije przeznaczone do Nordic Walking są stworzone do chodzenia po raczej płaskim terenie. Z kolei kije turystyczne radzą sobie z często bardzo dużymi różnicami wysokości. Weź również pod uwagę, że istnieją różne rodzaje kijów do Nordic Walking. O tym, jakie to rodzaje, dowiesz się w poniższym punkcie.

Kije do Nordic Walking - regulowane i wykonane z różnych materiałów

Kije do Nordic Walking dostępne są jako kije pełne oraz w wersji teleskopowej. Ten ostatni wariant ma tę zaletę, że można indywidualnie regulować wysokość. Kolejnym ważnym aspektem są wymiary kijów do Nordic Walking. Długość i uchwyt powinny być optymalnie dostosowane do anatomii Twojego ciała. Ponadto kije mogą być wykonane z lekkich materiałów, takich jak włókno węglowe i aluminium, a także z mieszanki włókna węglowego i szklanego - tzw. kompozytu.

Porady dotyczące zakupu kijów do Nordic Walking

Rozmiar kijów do Nordic Walking zależy w dużej mierze od wzrostu. Zasadą jest tutaj wzór "wzrost w centymetrach x 0,7". Jeśli jesteś osobą początkującą w Nordic Walking i chciałbyś na początku zyskać nieco zmienności, możesz zdecydować się na kije teleskopowe. Model wykonany z włókna węglowego jest zwykle nieco droższy, ale uchodzi za bardzo wytrzymały. Dzięki aluminium wybierasz lekką konstrukcję o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości.

Kije do Nordic Walking

Dlaczego do Nordic Walking potrzebne są specjalne kije?

Kije służą do odciążenia stawów i wspomagają efektywność uprawiania sportu. W przeciwieństwie do kijów turystycznych są one przeznaczone do stosunkowo równego terenu.

Jaki materiał jest uznawany za wysokiej jakości w przypadku kijów do Nordic Walking?

Szczególną popularnością cieszy się włókno węglowe. Kije mają bardzo klasyczny design i pozostają niezwykle stabilne nawet w obliczu większych wyzwań.

Jakiej długości powinny być kije do Nordic Walking?

Aby znaleźć odpowiednią długość, pomnóż swój wzrost przez współczynnik 0,7.

Co jest ważne przy zakupie kijów do Nordic Walking?

Przy wyborze weź pod uwagę nie tylko długość, materiał i wygląd, ale także wygodę uchwytu. Pasek na rękę ułatwia typowy ruch w tył i w przód.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.