Ławki grawitacyjne

Dla lepszej jakości życia: ławki grawitacyjne łagodzą ból i poprawiają samopoczucie

Problemy z kręgosłupem są uważane za jedną z najczęstszych przyczyn niezdolności do pracy. Na przykład prawie jedna na trzy osoby dorosłe cierpi na częste lub nawet stałe bóle pleców. Jednostronne obciążenie fizyczne w pracy i ogólnie raczej siedzący tryb życia sprzyjają rozwojowi problemów z kręgosłupem.

Regularne chodzenie na siłownię może zapobiec bólowi pleców lub złagodzić istniejący ból. Nie masz czasu i motywacji? Domowa ławka grawitacyjna pozwala na trening w prywatnej atmosferze. Jesteś niezależny czasowo i oszczędzasz sobie wycieczki do siłowni.

Wiele różnych modeli: jaką ławkę grawitacyjną wybrać?

Która ławka grawitacyjna jest odpowiednia dla Ciebie? Tak zwane ławki uniwersalne umożliwiają nie tylko fizjologiczne rozciąganie na ławce inwersyjnej, co jest uważane za szczególnie pomocne przy problemach z kręgosłupem. Dzięki nim można oprócz inwersji zrealizować efektywny trening ciała, aby wzmocnić wiele grup mięśniowych.

Z kolei same ławki inwersyjne służą jedynie do odciążenia kręgosłupa i krążków międzykręgowych oraz pobudzenia krążenia krwi. Komfortowo wyposażone ławki inwersyjne posiadają również funkcję masażu pleców i ogrzewania. Jeśli postoisz w pozycji głową w dół tylko kilka minut dziennie, dobroczynny efekt w postaci wyraźnie odczuwalnego złagodzenia bólu nie każe na siebie długo czekać.

Nie tylko na ból: sprzęt fitness w formie ławek grawitacyjnych

Przeznaczenie ma decydujące znaczenie przy wyborze odpowiedniego sprzętu fitness. Czy powinien być stosowany wyłącznie dla zdrowia pleców, czy też pożądane są inne funkcje? Jeśli ławka grawitacyjna jest składana, zajmuje mało miejsca, gdy nie jest używana. Niektóre urządzenia pozwalają na obszerną regulację kąta inwersji i tym samym dostosowanie do indywidualnych preferencji. Jeśli Twój wzrost nie odbiega znacząco od średniej, to niemal każdy sprzęt treningowy będzie dla Ciebie odpowiedni. Osoby niskiego wzrostu lub wyjątkowo wysokie potrzebują sprzętu fitness z odpowiednio obszernymi możliwościami regulacji.

Na co należy zwrócić uwagę? Łatwy zakup ławki grawitacyjnej

Czy oprócz dobrego samopoczucia dla Twoich pleców dążysz do efektywnego treningu wielu grup mięśniowych? Wtedy właściwym wyborem jest ławka uniwersalna. Jeśli natomiast skupiamy się wyłącznie na treningu pleców, należy wybrać ławkę inwersyjną, gdyż jest ona zaprojektowana specjalnie do tego celu. Czy przywiązujesz szczególną wagę do komfortu? Ławki inwersyjne z wbudowaną funkcją masażu pleców i ogrzewania spełnią Twoje oczekiwania. Tutaj należy zwrócić uwagę, czy te funkcje można wygodnie obsługiwać jedną ręką w dowolnej pozycji. Wymiary ciała nie mogą przekraczać ani nie spadać poniżej wartości granicznych dla danego sprzętu treningowego. Szczególnie solidnie wykonane urządzenia nie psują się nawet przy masie ciała do 150 kilogramów. Składany sprzęt fitness zajmuje niewiele miejsca, gdy nie jest używany i jest łatwy do przechowywania nawet w ciasnych pomieszczeniach mieszkalnych.

FAQ

Czy sprzęt treningowy może być stosowany uniwersalnie?

Same ławki grawitacyjne służą wyłącznie do poprawy stanu zdrowia pleców. Z kolei ławki uniwersalne oferują dodatkowe funkcje umożliwiające efektywny trening wielu grup mięśniowych.

Czy obsługa sprzętu fitness jest prosta i bezpieczna?

Ławki grawitacyjne, zanim trafią na rynek, przechodzą gruntowne testy bezpieczeństwa. Mogą być obsługiwane bez problemu przez osobę ćwiczącą i posiadają mechanizm odchylania.

Czy sprzęt fitness jest łatwy w montażu?

Bogato ilustrowana instrukcja montażu ułatwia montaż. Nawet osoby o umiarkowanych zdolnościach manualnych mogą wykonać to zadanie w około 30 minut. Niezbędne narzędzie montażowe znajduje się w zakresie dostawy.

Czy sprzęt fitness trzeba podłączać do zasilania?

Jeśli urządzenie posiada funkcję masażu i ogrzewania, wymagane jest podłączenie do sieci. Pozostałe urządzenia działają czysto mechanicznie.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.