Ekspresy do kawy

Wybierz
Sortuj według
  • Strona 1 / 2
27 Trafienia dla "Ekspresy do kawy"
Filtrowanie i sortowanie
  • Strona 1 / 2
Ekspresy do kawy

Kupuj kawę, herbatę, ekspresy do kawy tanio online

Kawa, herbata i espresso to popularne napoje na całym świecie, którymi codziennie delektują się miliony ludzi. Sposób przygotowywania tych napojów znacznie ewoluował na przestrzeni lat i obecnie istnieje wiele różnych ekspresów do kawy, herbaty i espresso.

Ekspresy do herbaty i ekspresy do kawy są dostępne w wielu różnych stylach, w tym ekspresy do kawy z filtrem, ekspresy do kawy, francuskie prasy i ekspresy na kapsułki. Każda maszyna ma swoje zalety i wady, a wybór często zależy od indywidualnych preferencji i wymagań.

Różne rodzaje ekspresów do kawy i zaparzaczy do herbaty w skrócie

Ekspres do kawy Performante: jednoobwodowy ekspres z portafiltrem

Ten ekspres do kawy to mała potęga. Są to najbardziej kompaktowe i zajmujące niewiele miejsca ekspresy z portafiltrem, które zapewniają prawdziwą przyjemność z picia espresso prosto do kuchni. Sercem tego ekspresu do kawy jest bojler, który odpowiada zarówno za przygotowanie espresso, jak i wytwarzanie pary. Gorąca mikstura jest podgrzewana do idealnej temperatury 92-96°C w bojlerze, a następnie przepuszczana przez grupę zaparzającą.

Ekspres do herbaty i espresso: dwuobwodowy ekspres z portafiltrem

Podobny do jednoobwodowego ekspresu do kawy, posiada bojler, ale to, co go wyróżnia, to dwa obiegi wody. Wspaniała rzecz: możesz przygotować mleczną piankę i espresso w tym samym czasie!

W tych ekspresach do herbaty sam czajnik tworzy pierwszy obieg wody, który zapewnia mieszankę wodno-parową do pobierania pary do produkcji pianki mlecznej w temperaturze 125-130 °C. Drugi obieg wody jest zintegrowany wewnątrz bojlera. W rezultacie woda w drugim obiegu podgrzewa się do temperatury idealnej do parzenia kawy ze względu na temperaturę otoczenia w czajniku.

Ekspres z podwójnym bojlerem i portafiltrem

W przeciwieństwie do pierwszych modeli z pojedynczym bojlerem, które ujrzały światło dzienne już w 1901 roku, ten wysokowydajny ekspres do kawy dołączył do kawowej rodziny dopiero 70 lat później. Dualboiler jest prawdziwym artystą szybkiej wymiany i znacznie przewyższa swoje jedno- i dwuobwodowe rodzeństwo jako ekspres do kawy i herbaty. Ich sposób działania jest bardzo podobny do profesjonalnych ekspresów do kawy, które można znaleźć w gastronomii.

Wisienka na torcie espresso? Dzięki podwójnemu bojlerowi można parzyć duże ilości espresso i pianki mlecznej niezależnie i bez żadnych przerw - bez przegrzania lub niewystarczającej temperatury parzenia lub pary. Ponadto urządzenie zapewnia wyjątkowo wysoką stałość temperatury. A jakby tego było mało, można dostosować ciśnienie i temperaturę do indywidualnych upodobań.

Zakup ekspresu do kawy: na co zwrócić uwagę?

Podjęcie decyzji o wyborze ekspresu do kawy lub herbaty może na pierwszy rzut oka wydawać się trudne, ale w rzeczywistości jest to dość proste. Szukając odpowiedniego ekspresu do herbaty lub ekspresu do kawy, ważne jest, aby pamiętać o swoich osobistych preferencjach i potrzebach. Czy jesteś pasjonatem kawy espresso i szukasz najwyższej jakości kawy w bezkonkurencyjnej cenie? W takim przypadku należy wybrać maszynę termiczną lub jednoobwodową. Jeśli natomiast chcesz cieszyć się różnorodnością herbat i latte, ekspresy z podwójnym obiegiem lub podwójnym bojlerem spełnią Twoje kawowe marzenia.

A jeśli chcesz przenieść swoją przyjemność z espresso na najwyższy możliwy poziom - z precyzyjną kontrolą temperatury i niesamowitymi doznaniami smakowymi - zalecamy zakup ekspresu do kawy z podwójnym bojlerem. Pozwala to trochę poeksperymentować (różne temperatury dla różnych rodzajów palonej kawy) i wynieść swoje doznania kawowe na najwyższy poziom.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kawy, espresso i herbaty

Które ziarna kawy pasują do mojego ekspresu?

Idealne ziarna kawy zależą od gustu i rodzaju ekspresu. Wypróbuj różne odmiany, aby odkryć swoją ulubioną. Świeżo zmielona kawa jest idealna do ekspresów automatycznych i ekspresów z portafiltrem.

Jak wyczyścić ekspres do kawy, herbaty lub espresso?

Czyszczenie różni się w zależności od urządzenia. Sprawdź instrukcję obsługi w celu uzyskania szczegółowych instrukcji i użyj odpowiednich środków czyszczących.

Która herbata smakuje najlepiej w moim ekspresie do herbaty?

Większość zaparzaczy do herbaty nadaje się do różnych rodzajów herbaty. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy użyć odpowiedniej temperatury wody i czasu parzenia dla wybranego rodzaju herbaty.

Wie oft sollte ich meine Kaffee-, Tee- oder Espresso-Maschine entkalken?

Zależy to od twardości wody i częstotliwości użytkowania. Sprawdź w instrukcji obsługi zalecane częstotliwości odkamieniania i użyj odpowiedniego środka odkamieniającego.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.