Trampoliny fitness

Połączenie zabawy i sportu jest proste: trampolina fitness to umożliwia!

Posiadanie trampoliny fitness jest nie tylko modne, to także niekończąca się zabawa. Przede wszystkim trzeba rozróżnić dwa różne rodzaje. Klasyczna trampolina pozwala na wysokie skoki i akrobatyczne ruchy i służy raczej do zabawy i rozrywki. Z kolei trampolina fitness to prawdziwy sprzęt sportowy, który można łatwo ustawić we własnym domu i wykorzystać do treningu funkcjonalnego.

Trampolina fitness jako element wyposażenia sportowego

Trampolina sportowa daje różne możliwości wszechstronnego treningu i wyzwania dla ciała. Już samo stanie na sprzęcie ogromnie wspomaga koordynację i równowagę. Jeśli wykonuje się różne ćwiczenia, nie tylko mięśnie i ścięgna muszą ciężko pracować, ale angażowany jest także stale zmysł równowagi. Oznacza to, że również mięśnie podporowe muszą wnieść istotny wkład w ćwiczenie, co sprawia, że trening całego ciała na trampolinie fitness jest tym bardziej efektywny. Idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce trenować nie tylko nogi, ale całe ciało. To, jak bardzo poszczególne obszary są angażowane podczas treningu, można łatwo samodzielnie określić i kontrolować poprzez wybór poszczególnych ćwiczeń. Złożone ćwiczenia w staniu i utrzymaniu się na trampolinie wzmacniają całą muskulaturę, a długotrwałe odbicia pobudzają krążenie. Oprócz poprawy świadomości ciała regularne ćwiczenia zapewniają więc większą mobilność. Układ sercowo-naczyniowy otrzymuje również doskonały impuls i może pomóc w utracie wagi, utrzymaniu sprawności i odzyskaniu zdrowia w dłuższej perspektywie.

Czy trampolina fitness pasuje do każdego domu?

Trampolina jest nie tylko łatwa w transporcie, ale można ją również ustawić w dowolnym miejscu, w którym chcielibyśmy ćwiczyć. Dużą zaletą jest kompaktowy rozmiar! Oczywiście, gdy latem jest ładna pogoda, można przenieść ją na zewnątrz i postawić na tarasie lub w ogrodzie. Ćwiczenia są dwa razy przyjemniejsze na świeżym powietrzu i w promieniach słońca. Ale nawet te osoby, które nie mają ogrodu, mogą bez problemu korzystać ze sprzętu sportowego. Ponieważ podczas różnych ćwiczeń na trampolinie nie trzeba skakać zbyt wysoko, a zawieszenie nie pozwala też na zbyt wysokie skoki, można bez problemu trenować w pomieszczeniach zamkniętych, jeśli wysokość do sufitu jest niezbyt wysoka. Jak w przypadku wszystkich ćwiczeń sportowych we własnym mieszkaniu należy jednak pamiętać o lokatorach z mieszkania poniżej. Mimo kompleksowej amortyzacji ruchów nadal może występować pewna uciążliwość hałasem dla sąsiadów. Ale nawet w tym przypadku poziom hałasu można bez wysiłku obniżyć za pomocą osobnej maty treningowej na podłodze.

Trampolina fitness dla całej rodziny

Trampolina inspiruje zarówno młodych, jak i starszych. Dzieci chętnie wykorzystują ją jako wyposażenie placu zabaw i z łatwością poruszają się po jej powierzchni podczas zabawy. Dorosłych natomiast cieszą przede wszystkim wysokie wyzwania sportowe oraz możliwość wykonywania prostych i złożonych ćwiczeń na tym samym sprzęcie sportowym. Nie obowiązują Cię żadne godziny zajęć w studiu fitness! Niezależnie od tego, kiedy masz wolny czas, trampolina czeka: czy to wieczorem podczas oglądania telewizji, czy rano kilka luźnych ćwiczeń po wstaniu z łóżka, żeby rozruszać krążenie. Praktyczny sprzęt fitness jest zawsze dostępny i kusi do uprawiania sportu. Bezproblemowe włączenie go w codzienne życie jest więc całkiem proste! Jeśli regularnie wykonujesz ćwiczenia, szybko zauważysz, jak dobry jest fitness na trampolinie dla Twojej wytrzymałości i kondycji fizycznej.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jeśli chcesz kupić trampolinę fitness, możesz wybierać spośród różnych modeli. Są takie z uchwytem i bez - oba warianty mogą punktować różnymi zaletami. Na trampolinach z uchwytem wiele ćwiczeń wykonuje się znacznie łatwiej i są one bardziej polecane dla osób początkujących. Istotną rolę odgrywa również waga. Na większości trampolin można znaleźć specyfikację maksymalnej wagi, do której można obciążać trampolinę. Należy w każdym przypadku przestrzegać tych specyfikacji, ponieważ tylko w ten sposób można zagwarantować funkcjonalność trampoliny. W Elektronic Star znajdziesz tylko wysokiej jakości trampoliny fitness, które spełniają najwyższe wymagania. Można je długo i intensywnie użytkować, przekonują bardzo dobrymi właściwościami amortyzacji i stabilną konstrukcją. Taki element wyposażenia sportowego może służyć przez długi czas i znacząco upiększyć sport uprawiany we własnych czterech ścianach. Zarówno początkujący, jak i profesjonaliści również znajdą tutaj odpowiedni model - po prostu poszukaj odpowiednich modeli.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.