3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Atlasy domowe


Atlasy domowe: wszystkie ćwiczenia na jednym przyrządzie

Decydując się na atlas domowy marki electronic star, wybierasz szczególnie uniwersalny sprzęt, który możesz z zyskiem zastosować do wszystkiego - od codziennego treningu fitness po kulturystykę. Dostępny jest u nas klasyczny atlas domowy z obciążnikami, a także modele tworzące opór treningowy za pomocą rozciągliwych gum. Znajdziesz tu również przyrządy z wyciągiem linowym do montażu na suficie, mostki z wyciągiem linowym oraz maszyny z wyciągiem.

Atlas domowy z obciążnikami

Na typowym atlasie domowym trenujesz z obciążnikami, które można układać stopniowo i przesuwać za pomocą wyciągu linowego. W wielu przypadkach jest to atlas domowy z wyciskaczem nóg, który szczególnie pracuje nad mięśniami przedniej części uda (quadriceps femoris) Jednym z typowych elementów jest także stacja do ćwiczeń klatki piersiowej. Dzięki zintegrowanemu wyciągowi trenujesz mięśnie ramion, takie jak biceps i triceps.

Modele z wieżą do dipsów służą do wymagających ćwiczeń z masą własnego ciała, które wzmacniają mięśnie tylnych ramion i barków. Do treningu trzech mięśni pośladkowych gluteus maximus, gluteus medius i gluteus minimus służy stepper, który obciąża również cały obszar nóg. Ławka negatywna służy jako ławka do ćwiczeń z hantlami, na której można szczególnie intensywnie trenować mięśnie piersiowe, ponieważ oparcie jest skierowane pod kątem w dół.

Atlas domowy bez obciążników i ławeczki do ćwiczeń z hantlami

W przypadku atlasu domowego bez obciążników funkcję oporu przejmuje samo naprężenie wyciągu linowego. Na tym przyrządzie można również trenować wszystkie grupy mięśniowe. Spektrum możliwych ćwiczeń sięga od uginania, wiosłowania i ciągu bocznego po cable cross (wyciąg boczny). Obciążenia rozciągające są uważane za szczególnie delikatne dla stawów w porównaniu z obciążnikami. Ponadto trening jest niemal bezgłośny, ponieważ nie ma uderzających o siebie obciążników: to duża zaleta podczas treningu w domu.

Jeśli preferujesz trening ze sztangami i hantlami, to dobrym wyborem będzie wyciskanie na ławce. Wśród dostępnych sprzętów znajduje się na przykład modlitewnik curl raz wyciskacz nóg. W wysokiej jakości ławkach do ćwiczeń z hantlami można również zamontować wyciąg linowy do wiosłowania. Dobrze wiedzieć: do każdego atlasu domowego, ławki do ćwiczeń z hantalmi i innych urządzeń załączony jest PDF ze szczegółową instrukcją montażu.

FAQ

Jakie mięśnie mogę trenować na atlasie domowym?

Atlas domowy to wielofunkcyjny sprzęt treningowy, dzięki któremu można trenować zarówno brzuch i plecy, jak i barki, ramiona i nogi. Dokładny zakres możliwych do wykonania ćwiczeń zależy od wyposażenia poszczególnych urządzeń.

Jakie są zalety atlasu domowego?

Niezależnie od tego, czy chodzi o atlas domowy do fitnessu, czy o sprzęt treningowy do kulturystyki: atlasy domowe oszczędzają kłopotów związanych z częstą zmianą ćwiczeń na różnych przyrządach. Jeśli chcesz kupić atlas domowy, możesz nawet wyjść finansowo lepiej niż kupując poszczególne przyrządy osobno.

Czy atlas domowy nadaje się do użytku domowego?

Atlas domowy nadaje się znakomicie do użytku domowego. Do ustawienia urządzenia wystarczy małe pomieszczenie treningowe. Tutaj w electronic star znajdziesz modele o kompaktowych wymiarach, wynoszących zaledwie 120 x 140 x 100 cm. Większe wersje mogą zająć na przykład 214 x 210 x 247 cm.

Do jakiej wagi można ćwiczyć na atlasie domowym?

Nośność atlasu domowego mieści się zwykle w przedziale ok. 150 kg. Poszczególne modele mogą mieć większą lub mniejszą nośność.

do góry