3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Garnki elektryczne


Automaty do pasteryzacji i warniki do grzanego wina

Jeśli lubisz konserwować owoce i warzywa, możesz kupić automat do pasteryzacji i zaopatrzyć się w różnorodne produkty spożywcze na wiele miesięcy, a nawet lat. Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku w porównaniu z tradycyjnym garnkiem. Przeczytaj tutaj, czym dokładnie są automaty do pasteryzacji lub warniki do grzanego wina, jak się je również nazywa, jak działają i jakie cechy je wyróżniają.

Automaty do pasteryzacji i warniki do grzanego wina - Warto wiedzieć

Jeśli masz w ogrodzie więcej owoców i warzyw niż możesz wykorzystać w stanie świeżym, możliwe jest ich zakonserwowanie za pomocą automatu do pasteryzacji. Możesz go używać do przygotowywania i konserwowania wielu różnych potraw, np.:

 • Dżem
 • Ketchup pomidorowy
 • Chutney
 • Potrawy z kiełbasy i mięsa

Wielu zna to z babcinej kuchni. Ale urządzenia, które istnieją od dziesięcioleci, teraz świętują swój powrót i to ze świetnymi funkcjami. Nic dziwnego, bo dzięki nim możesz cieszyć się swoimi zbiorami lub dużymi zakupami nawet zimą.

Można też przygotować w nich grzańca, znanego tradycyjnie jako wino korzenne z jarmarków świątecznych, oraz inne gorące napoje, np. herbatę. W tym celu urządzenia posiadają kran oraz zintegrowaną funkcję podtrzymywania ciepła.

Jak działają automaty do pasteryzacji i jakie są ich funkcje?

Automat do pasteryzacji oszczędza wiele pracy podczas wekowania. Umieść w nim napełnione słoiki z przetworami, ułóż je w stos, napełnij garnek wodą i wybierz żądaną temperaturę i czas. Automat do pasteryzacji gotuje za Ciebie. Jest to możliwe bez chemicznych konserwantów. Pokrywa jest mocno dociskana przez powstałe podciśnienie, a zawartość jest sterylnie pasteryzowana. Urządzenie działa automatycznie. Utrzymuje wybraną temperaturę, a po zakończeniu czasu gotowania samo się wyłącza. Ponieważ garnek jest zasilany elektrycznie, działa niezależnie od kuchenki. W podstawie wbudowana jest spirala grzewcza do podgrzewania wody. Różne funkcje zapewniają duży komfort, na przykład:

 • Ruszt do pasteryzowania
 • Pokrywa z systemem zamykającym
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem
 • Garnek do pasteryzowania z termometrem
 • Regulacja temperatury
 • Możliwość ustawienia różnych czasów
 • Timer
 • Zintegrowany wyświetlacz cyfrowy
 • Uchwyty cool-touch

Kup automaty do pasteryzacji i warniki do grzanego wina - różne rodzaje/typy

W sklepie internetowym znajdziesz różne urządzenia do pasteryzacji. Wybierz produkt, który ma pożądaną pojemność, np:

 • Automat do pasteryzacji Biggie Small: 16 litrów
 • Automat Abbey 25: 25 litrów
 • Automat KonfiStar 40 Digital: 40 litrów
 • Automat Abbey 60: 60 litrów

Przy pojemności 30 litrów w jednym procesie roboczym zmieści się np. do 14 słoików po 1 l każdy. 16-litrowy garnek do pasteryzacji nadaje się do siedmiu litrowych słoików do pasteryzacji. Urządzenia ze stali nierdzewnej cechują się bardzo dobrym przewodzeniem ciepła, są wizualnie bardzo wysokiej jakości, solidne i trwałe.

Zakup automatu do pasteryzacji - jaki powinien być?

Wybierz preferowaną pojemność i ulubione funkcje. Urządzenia 2 w 1 pozwalają na używanie ich jako automatów do pasteryzacji lub jako urządzeń do przygotowywania i dozowania gorących napojów, na przykład herbaty, grzanego wina lub ponczu. W niektórych przypadkach urządzenia mogą być sterowane cyfrowo. Zaletą jest garnek do pasteryzacji z termometrem. W sumie można wybierać spośród kilku funkcji.

FAQ

Co to jest automat do pasteryzacji?

Ten sprzęt kuchenny to garnki w różnych rozmiarach, które podłącza się do gniazdka elektrycznego i dzięki temu są niezależne od kuchenki. W podstawie wbudowana jest spirala grzewcza, termostat i ruszt wkładany. Garnek umożliwia pasteryzację różnych produktów spożywczych, takich jak owoce, warzywa czy mięso, które w ten sposób można przechowywać przez długi czas.

Jakie są zalety garnka do pasteryzacji?

Garnek ułatwia pasteryzację. Charakteryzuje się dużą pojemnością. Słoiki układa się jeden na drugim. Utrzymuje odpowiednią temperaturę i kontroluje czas gotowania w urządzeniach z timerem. Podczas procesu pasteryzacji niszczone są wszystkie mikroorganizmy, a zawartość słoików jest sterylnie konserwowana. Dzięki wtyczce sieciowej możesz zabrać garnek ze sobą wszędzie. Nie potrzebujesz kuchenki. Urządzenia przekonują do siebie różnymi funkcjami, np. ochrona przed przegrzaniem, regulacja temperatury czy izolowane termicznie uchwyty.

Jaka jest różnica między automatem do pasteryzacji a warnikiem do grzanego wina?

Same automaty do pasteryzacji zazwyczaj nie posiadają kranu spustowego do płynów, takich jak herbata czy grzane wino. Warniki do grzanego wina mają również funkcję pasteryzacji. Masz więc dwa urządzenia w jednym.
do góry