Piekarniki

Wybierz
Sortuj według
16 Trafienia dla "Piekarniki"
Filtrowanie i sortowanie
Piekarniki

Zakup piekarnika

Ciasto, zapiekanka czy pieczeń - piekarnik jest niezbędny do wielu rzeczy. Wybór jest szeroki: czy to model wolnostojący, do zabudowy, mini czy piekarnik, każdy może znaleźć odpowiedni model. Przeczytaj tutaj wszystko, co musisz wiedzieć o różnych wariantach, cechach i kryteriach zakupu.

Piekarnik - niezbędny w większości kuchni

Jeśli chcesz piec, gotować, dusić lub grillować, wszechstronny piekarnik będzie idealnym pomocnikiem w kuchni. Jest to standardowe wyposażenie, niezależnie od tego, czy przyrządzamy mięso, ryby, zapiekanki czy ciasta, Urządzenia dostosowane do potrzeb rodziny mają przestronną komorę gotowania o pojemności np. 70 litrów.

Różne rodzaje piekarników

W sklepie internetowym znajdziesz odpowiedni model do swojej kuchni. Wymagania bardzo się od siebie różnią. Sensowne jest więc oferowanie szerokiej gamy urządzeń. Piekarniki są dostępne jako urządzenia wolnostojące lub do zabudowy w różnych wykończeniach. Te ostatnie można zintegrować z zabudową kuchenną, aby uzyskać jednolity wygląd. Istnieją również zestawy do zabudowy, w skład których wchodzi wyciąg kuchenny.

Mini piekarnik to oszczędzający miejsce model przeznaczony do niewielkich kuchni i małych gospodarstw domowych. W ofercie znajdują się również urządzenia, które są nie tylko wydajne, ale również posiadają imponujące funkcje, jak np. mini piekarnik Masterchef 60. Podwójny piekarnik posiada dwie komory gotowania.

Dominują piekarniki sterowane elektrycznie, czyli kuchenki elektryczne. Ale można też kupić kuchenkę gazową, gdzie ciepło powstaje w wyniku spalania gazu i można regulować temperaturę znacznie bardziej finezyjnie niż w przypadku konwencjonalnego urządzenia na prąd. Są tu dwie możliwości: Gaz ziemny ze stałym przyłączem oraz płynny gaz propan z butli.

Cechy szczególne piekarników

Nowoczesne piekarniki można wygodnie obsługiwać poprzez panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem i obrotowymi wybierakami; często posiadają przydatne funkcje dodatkowe, np

  • grzanie dolne i górne

  • odmrażanie

  • grill i termoobieg

  • funkcja pizzy

  • różne półki na blachy do pieczenia i ruszt

  • Włączane opcjonalnie oświetlenie wewnętrzne LED

  • Zintegrowany wyświetlacz cyfrowy do prezentacji ustawień

  • Regulowany timer

W przypadku nowoczesnych urządzeń, takich jak piekarnik do zabudowy Robuchon, czyszczenie jest łatwe dzięki wewnętrznej pirolizie. Pozostałości, takie jak tłuszcz, są całkowicie spalane. Piece z klasą efektywności energetycznej A i A+ są ekonomiczne w zużyciu.

Zakup piekarnika - jaki powinien być?

Czy wolnostojący, do zabudowy, mini czy podwójny piekarnik, czy kilka czy wiele funkcji dodatkowych, to ty decydujesz, które urządzenie najbardziej ci odpowiada. Dzięki timerowi można na przykład zaprogramować piekarnik tak, aby twoje potrawy były gotowe punktualnie w południe. Piekarniki o obfitej objętości 70 litrów są odpowiednie dla średniego lub dużego gospodarstwa domowego. W małych gospodarstwach domowych można korzystać z mini urządzeń, które z łatwością zastępują normalne piekarniki. Nowoczesne modele czyszczą się same za pomocą pirolizy. W decyzji o zakupie odgrywa rolę wielkość gospodarstwa domowego, sytuacja w kuchni i własne potrzeby. W przypadku częstego użytkowania wybierz dobrą wydajność energetyczną, aby zaoszczędzić prąd i wspomóc środowisko.

FAQ

U kogo sprawdzi się mini piekarnik?

Mini piekarniki są znacznie mniejsze, ale niewiele ustępują konwencjonalnym modelom. Są one wydajne, a zakres funkcji jest podobny. Dla par i rodzin dobrze sprawdzają się piekarniki o pojemności wnęki 70 litrów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierz urządzenie o klasie energetycznej A lub A+. W nowoczesnym piekarniku tryby grzania takie jak grzanie górne i dolne, a także termoobieg i gorące powietrze to standardowe funkcje. Funkcja timera lub zintegrowana funkcja samoczyszczenia również podnoszą wartość urządzenia i rozszerzają zakres jego zastosowania.

Jakie są różne rodzaje piekarników?

Wybieraj spośród różnych modeli, na przykład piekarnika wolnostojącego, mini piekarnika, podwójnego piekarnika lub piekarnika do zabudowy. Istnieją urządzenia, które działają na prąd lub gaz. Dodatkowo oferowane są zestawy, w których obok piekarników znajdują się okapy do zabudowy lub podszafkowe.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.