3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Szeroki wybór stojaków na hantle dla idealnego treningu w domu

Dla wielu osób sprawność fizyczna jest jednym z najważniejszych kryteriów zdrowego stylu życia. Ale nie każdy może pozwolić sobie, aby pójść do siłowni po długim dniu w pracy. Urządzanie siłowni w domu to popularny trend, który doskonale łączy komfortowe warunki życia z fizycznymi wyzwaniami. Aby móc przechowywać hantle do treningu w domu bezpiecznie i w zasięgu ręki, warto kupić stojak na hantle. Poniższy przegląd pokazuje, co sprawia, że taki zakup jest mądrą decyzją i czym różnią się od siebie poszczególne stojaki na hantle.

Kup stojak na hantle i ciesz się komfortowym treningiem z hantlami

Stojak na hantle, sztangi lub obciążenia na hantle zapewnia bezpieczne przechowywanie ciężkich hantli podczas treningu. Ponieważ podczas treningu nie leżą one na podłodze, nie ma niebezpieczeństwa przypadkowego potknięcia się o nie i zranienia. Jeśli trenujesz z dużą ilością hantli, możesz je uporządkować za pomocą stojaka na hantle i mieć je zawsze pod ręką podczas treningu. Dzięki temu nie traci się cennego czasu, a trening może być wyjątkowo wydajny. Jednocześnie stojak na hantle daje również możliwość wygodnego odłożenia hantli bez konieczności wcześniejszego schylania się do podłogi. W ten sposób stojak na hantle łączy w sobie bezpieczeństwo, porządek i komfort - idealne warunki do treningu na profesjonalnym poziomie.

Warianty stojaków na hantle w skrócie

Jeśli chodzi o zakup stojaka na hantle, kluczowe jest, aby najpierw przyjrzeć się hantlom, których obecnie używasz. Do wyboru są stojaki na hantle jednoręczne i stojaki na gryfy i sztangi, a także stojaki na obciążenia na hantle i stojaki na hantle kombinowane.

Stojaki na hantle jednoręczne

Stojaki na hantle jednoręczne posiadają kilka półek, na których można umieścić hantle obok siebie. Są one zaprojektowane tak, aby można było bezpiecznie umieścić kilka par hantli. Do wyboru są stojaki na hantle z dwoma lub trzema półkami o różnych długościach. Rozmiar należy zatem dobrać na podstawie liczby hantli. Ponieważ stojaki na hantle muszą wytrzymać spory ciężar, ważne jest, aby wybrać model, który charakteryzuje się dużą stabilnością. Z reguły rama wykonana jest z wytrzymałej stali.

Stojaki na gryfy i sztangi

Ponieważ stojak na gryfy i sztangi musi utrzymać większy ciężar, a ćwiczenia z gryfami i sztangami są wieloaspektowe, oprócz stałych stojaków dostępne są również modele z regulacją wysokości. Wersja z regulacją wysokości oferuje dużą elastyczność i może być indywidualnie dopasowana do treningu według osobistych potrzeb. Regulacja wysokości jest zazwyczaj stopniowa, dzięki czemu możliwa jest duża indywidualizacja. Wersja stała ma zazwyczaj kilka pozycji składowania hantli.

Stojaki na obciążenia na hantle

Do bezpiecznego przechowywania obciążeń na hantle doskonale nadaje się stojak w kształcie litery A. Dzięki jego konstrukcji można go schować we wnękach, aby zaoszczędzić miejsce, a obciążenia na hantle można bez wysiłku nasunąć na drążki stojaka.

Stojaki na hantle kombinowane

Stojaki na hantle kombinowane łączą w sobie rozwiązanie do przechowywania gryfów i sztang, a także hantli jednoręcznych i obciążeń na hantle. Dla tych, którzy lubią urozmaicać swoje treningi, inteligentnym rozwiązaniem jest właśnie taki stojak na hantle, który oferuje jeszcze więcej miejsca podczas treningu i jeszcze większą efektywność w domowej siłowni.

do góry