Grille ogrodowe

Wybierz
Sortuj według
 • Strona 1 / 2
45 Trafienia dla "Grille ogrodowe"
Filtrowanie i sortowanie
 • Strona 1 / 2
Grille ogrodowe

Kupno grilla na węgiel drzewny

Grill węglowy jest popularny, ponieważ zapewnia niekłamane doznania z grillowania. Jednak przy zakupie wybór produktu nie jest taki prosty. Istnieją różne warianty, np. grille kociołkowe. Jest to grill na węgiel drzewny z pokrywą. Istnieje wiele innych modeli. Czym jednak się różnią, które z nich są odpowiednie i które funkcje się sprawdzą? O tym dowiesz się poniżej

Grill węglowy - co go wyróżnia i jakie ma zalety?

Prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie grillowania wybierają grill na węgiel drzewny. Moc żaru tworzy charakterystyczny aromat i szczególną nutę. Zasada jest prosta: umieszczasz jedzenie na grillu nad żarem, który tworzysz za pomocą węgla drzewnego lub brykietów. Możesz spróbować różnych rodzajów drewna i zmieniać nimi aromat. Istnieją różne rozmiary i kształty, które nadają grillowi odpowiednie cechy.

Różne rodzaje grilli węglowych

W sklepie internetowym znajdziesz na przykład szeroki wybór grilli węglowych w różnych wzorach:

 • Grill kociołkowy

 • Grill wędzarniczy

 • Grill ceramiczny

 • Grill obrotowy

 • Grill z rożnem na prosiaka

Przy otwartym grillu gotowanie odbywa się poprzez bezpośrednie działaniu ciepła. Gille kociołkowe, czyli grille węglowe z pokrywami, za sprawą zamkniętej budowy dobrze nadają się do gotowania, wędzenia, pieczenia i gotowania. Jeśli lubisz grillować grubsze kawałki mięsa, są one równie odpowiednie, ponieważ ciepło pozostaje w urządzeniu. Obieg ciepła jest optymalny, a przyrządzanie wyjątkowo delikatne. W wersjach zamkniętych szczeliny wentylacyjne regulują temperaturę.

Korzystając z grilla wędzarniczego/smokera możesz nie bezpośrednio grillować, wędzić lub specjalnie gotować. Gorący dym opływa tu grillowane potrawy.

Zakup grilla węglowego - jaki powinien być?

Dzięki grillom węglowym nadajesz grillowanym potrawom typowy aromat dymu. Różne modele oferują różne opcje przyrządzania potraw. W ten sposób sam możesz zdecydować, który grill jest dla ciebie odpowiedni:

Dzięki grillom kociołkowym na węgiel drzewny można grillować i gotować pośrednio. Wybierz spośród różnych materiałów, na przykład grill ceramiczny lub ze stali nierdzewnej. W tych pierwszych można osiągnąć bardzo wysokie temperatury. Grill ze stali nierdzewnej jest również szczególnie trwały i łatwy do czyszczenia.

Jeśli lubisz specjalne metody gotowania i smaki, sprawdzi się tu smoker ze specjalnym urządzeniem do wędzenia, na przykład Beef Brisket Smoker Grill. Pozwala to na wędzenie w sposób kontrolowany i delikatny. Dym trafia z komory wędzarniczej do komory grilla. Termometr to standardowe wyposażenie smokerów. Zwróć też uwagę na cechy specjalne, takie jak:

 • Obszerne miejsca do grillowania

 • Bardzo długie nóżki ułatwiają grillowanie bez konieczności schylania się.

 • Kółka z hamulcami

 • W zestawie widelec i zaciski

 • Pokrowiec przeciwdeszczowy

Znajdź online grill, który najbardziej Ci odpowiada. Weź również pod uwagę wagę i wielkość powierzchni grillowej. Niektóre modele mają dołączoną płytę do przechowywania.

FAQ

Zakup grilla węglowego - jaki powinien być?

Najbardziej uniwersalnym grillem jest grill kociołkowy, który posiada pokrywę. Przyspiesza to proces gotowania. Grille kociołkowe są uniwersalne i dają wiele możliwości przygotowania różnorodnych potraw z grilla. Popularnością cieszą się również smokery/grille wędzarnicze. Taka forma przygotowania sprawdza się na przykład w przypadku sparibsów.

Z jakich materiałów wykonane są grille?

Popularne materiały to stal nierdzewna, aluminium i ceramika. Nierdzewna i bardzo lekka stal nierdzewna jest łatwa do czyszczenia po grillowaniu.

Jakie są ważne kryteria zakupu grilli węglowych?

Do czego użyję grilla węglowego, gdzie go postawić i dla ilu osób chcę grillować? Czy grillujesz bezpośrednio czy pośrednio? To ważne pytania, na które warto odpowiedzieć przed zakupem. Wtedy możesz wybrać grill, który najbardziej ci odpowiada.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.