Trenażery

Wybierz
Sortuj według
  • Strona 1 / 6
136 Trafienia dla "Trenażery"
Filtrowanie i sortowanie
  • Strona 1 / 6
Trenażery

Trenażery

Trenażery w domu stają się coraz bardziej popularne, ponieważ wiele osób chce uniknąć drogich opłat za członkostwo w siłowni i podróży. We własnych czterech ścianach można trenować całkowicie elastycznie w zależności od nastroju, niezależnie od godzin otwarcia i pogody. Istnieje wiele odpowiednich urządzeń, na przykład orbitrek, bieżnia, wioślarz czy rower fitness z oporem powietrza. Można zrobić wiele dobrego dla swojego zdrowia, zwłaszcza dla układu sercowo-naczyniowego.

Trenażery - korzyści dla zdrowia

Trenażery w domu mają wiele zalet: są idealne do utrzymania formy i spalania kalorii. Stymulują przemianę materii, poprawiają wytrzymałość, kondycję i odporność, niezwykle korzystnie wpływają na układ krążenia, a tym samym wspomagają ogólny stan zdrowia. Trenażery mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnych chorób.

Sesje cardio są również efektywne dla sportowców siłowych. Po regeneracji mogą szybciej zbudować ponownie swoje mięśnie. Aby w pełni skorzystać z korzyści zdrowotnych, ważne jest, aby ćwiczyć regularnie i wystarczająco. Wreszcie sporty wytrzymałościowe uwalniają również hormony szczęścia, wprawiają w dobry nastrój i mogą pomóc złagodzić lub całkowicie zapobiec depresji.

Trenażery - jaki sprzęt jest odpowiedni?

  • Rowery fitness z oporem powietrza: dzięki temu urządzeniu można osiągnąć różne cele sportowe w sposób nieuciążliwy dla stawów. Siedząc na siodełku i pedałując, trenuje się mięśnie nóg, wzmacnia kondycję i pobudza układ krążenia. Urządzenie treningowe może również wnieść istotny wkład w profilaktykę dolegliwości zdrowotnych w układzie mięśniowo-szkieletowym, takich jak bóle pleców. Obciążenie można indywidualnie dopasować za pomocą poziomów oporu. Wiele modeli posiada zintegrowany czujnik tętna, zazwyczaj na uchwytach. Ponadto, obok pomiaru pulsu, można odczytać na wyświetlaczu pokonany dystans, prędkość, czas i zużycie kalorii.

  • Orbitrek: urządzenie chroni stawy, dlatego świetnie nadaje się dla osób z nadwagą, których stawy są narażone na duże obciążenia podczas konwencjonalnego joggingu. Trenowane są wszystkie główne grupy mięśniowe. W grę wchodzą również ramiona. Dzięki temu zwiększa się spalanie kalorii. Programy do wyboru oferują doskonale zrównoważony program treningowy.

  • Bieżnia: dzięki niej również można spalić wiele kalorii i skutecznie zwiększyć kondycję. Płaska powierzchnia łatwo amortyzuje i dlatego chroni stawy. W wielu modelach możesz wybierać pomiędzy różnymi programami i poziomami prędkości, aby konkretnie zwiększyć swój poziom sprawności.

  • Wioślarz: urządzenie symuluje ruch wiosłowania. Siedzisko porusza się na szynach podczas ruchu wiosłowania, gdy uchwyty lub drążek są przyciągane do ciała. Ergometr wioślarski, który chorni stawy, pozwala nie tylko poprawić pracę serca i krążenie oraz skutecznie zwiększyć spalanie tłuszczu, ale także trenować całą muskulaturę i jednocześnie zapobiegać bólom pleców. Opór wioślarza można regulować w zależności od potrzeb, aby urozmaicić trening.

Podsumowanie

Spalanie tłuszczu, utrata wagi, zwiększenie sprawności, wzmocnienie mięśni i układu krążenia, trening wytrzymałości - to wiele korzyści. Jest to dobre dla zdrowia, ponieważ można zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób. Trening wytrzymałościowy i siłowy nie wykluczają się wzajemnie. Wręcz przeciwnie, doskonale się uzupełniają. Każdy może sam zdecydować, które urządzenie najbardziej mu pasuje.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.