3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Deska sedesowa - powinna być wygodna i stylowa

Deska sedesowa to konieczność: ale to nie znaczy, że trzeba po macoszemu podchodzić do jej wyboru lub brać ""pierwszą lepszą"". Występują różnice, bo oprócz klasycznej białej plastikowej deski sedesowej, istnieje wiele innych wariantów - niektóre z nich mają naprawdę praktyczne dodatki i funkcje.

Rodzaje i materiały, z których wykonana jest deska sedesowa

Jej funkcja pozostaje taka sama niezależnie od wyboru materiału: deska sedesowa zapobiega konieczności siadania na zimnej, nieprzyjemnej ceramice właściwej toalety, a także utrzymuje zarazki na zewnątrz i zapewnia większą powierzchnię siedzenia niż sama toaleta. Dodatkowo deski sedesowe są tak zaprojektowane, że nawet ostre środki czyszczące nie są w stanie im zaszkodzić - w końcu zawsze powinno być czysto i higienicznie, zwłaszcza w łazience i na toalecie.

Istotnym wyróżnikiem deski sedesowej jest materiał, z którego została wykonana. Materiał decyduje nie tylko o wyglądzie, ale także o trwałości i tym, jaka jest w dotyku. Klasyczne niedrogie modele wykonane są z tworzywa sztucznego, najczęściej polipropylenu. Są odporne na zarysowania, niedrogie i nigdy nie są złym rozwiązaniem.

Można też kupić deski sedesowe wykonane z duroplastu. Są niezwykle wytrzymałe i w dotyku przypominają szkło, ale są oczywiście nietłukące. Deski z duroplastu są odporne na zarysowania i uderzenia, a także na działanie agresywnych środków czyszczących. Ci, którzy lubią bardziej naturalne, mogą rozważyć deski sedesowe wykonane z tworzywa MDF lub drewna. Promieniują naturalnym wyglądem i odczuwa się je jako cieplejsze na skórze. Szczególnie w przypadku drewna należy jednak pilnie przestrzegać wskazówek producenta dotyczących pielęgnacji i czyszczenia.

Nieco bardziej efektowne są deski sedesowe wykonane z akrylu lub polyresinu. Akryl zazwyczaj obudowuje rdzeń wykonany z tworzywa MDF. W przeciwieństwie do materiałów drewnianych na akrylu można wykonywac nadruki - producent może więc ozdobić swoją deskę szykownym motywem. Modele wykonane z polyresinu mają tę zaletę, że można w nich zamknąć kształty i małe przedmioty - na przykład muszle.

Oto cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie deski sedesowej

Kolor i wzór powinien oczywiście pasować do Twojego gustu i wyglądu łazienki. Deska sedesowa z systemem automatycznego opuszczania jest bardzo praktyczna, ponieważ klapa jest zawsze opuszczana powoli automatycznie - dzięki temu nie trzaska głośno. Jest to przydatne na pewno w gospodarstwie domowym z małymi dziećmi. Rozmiary desek sedesowych również nie są standaryzowane, dlatego trzeba się upewnić, że deska pasuje do sedesu i że nic nie wystaje ani nie jest za krótkie. Większość pokryw ma jednak wymiary pomiędzy około 35 x 41 a 38 x 48 cm. Niektóre specjalne modele posiadają również zintegrowaną funkcję mycia z podłączeniem wody, funkcję ogrzewania lub na przykład oświetlenie LED do chodzenia do toalety w nocy.

FAQ

Jaką deskę sedesową kupić do łazienki dla gości?

Deska sedesowa z mechanizmem miękkiego zamykania to dobry wybór do łazienki dla gości, ponieważ czasami Twoi goście nie są tak ostrożni podczas obchodzenia się z deską sedesową jak Ty. Poza tym do łazienki dla gości niekiedy polecany jest niedrogi model.

Czym jest klasyczna deska sedesowa?

Klasyczne deski sedesowe mają biały wygląd, matowy lub błyszczący, co zależy również od materiału. Nowoczesne deski wykorzystują piękne motywy lub specjalne materiały, takie jak drewno. Te ostatnie wymagają jednak ostrożnego obchodzenia się z nimi podczas czyszczenia.

Jak prawidłowo utylizować stare deski sedesowe?

Stare deski klozetowe wyrzuca się do pojemnika na odpady resztkowe. Najlepiej zamknąć je w szczelnej torbie. Jeśli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, możesz ją również zachować, aby przy wyprowadzce móc zabrać własną deskę i założyć z powrotem model właściciela.
do góry