Grzejniki tarasowe

Wybierz
Sortuj według
  • Strona 1 / 9
200 Trafienia dla "Grzejniki tarasowe"
Filtrowanie i sortowanie
  • Strona 1 / 9
Grzejniki tarasowe

Ogrodowe promienniki ciepła

Chcesz, aby nawet zimą lub w chłodne wieczory na dworze było przytulnie? Doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie jest promiennik ciepła. Dzięki takiemu grzejnikowi możesz skutecznie ogrzać zewnętrzną część swojego domu, tarasu lub ogrodu i w ten sposób stworzyć przyjemne ciepło. Istnieją różne rodzaje promienników, które różnią się mocą, zużyciem energii i sposobem wytwarzania ciepła. Z tego tekstu dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o tych grzejnikach.

Promiennik podczerwieni, parasol grzewczy i ogrzewacz gazowy

Istnieją trzy różne rodzaje promienników: Promienniki podczerwieni, parasole grzewcze i ogrzewacze gazowe. Promienniki podczerwieni wytwarzają ciepło poprzez promieniowanie podczerwone, natomiast parasole grzewcze zasilane są gazem lub energią elektryczną i wytwarzają otwarty płomień. Ogrzewacze gazowe wytwarzają ciepło poprzez spalanie gazu i nie wolno ich używać w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ emisja CO2 może być niebezpieczna. Do użytku wewnętrznego nadają się natomiast grzejniki elektryczne z funkcją podczerwieni.

Do czego można wykorzystać promienniki

Taki grzejnik może być wykorzystywany do różnych celów. Na przykład, jeśli lubisz grillować lub siedzieć na zewnątrz, grzejnik stworzy przyjemne ciepło i umożliwi pozostanie na zewnątrz nawet w chłodniejsze wieczory. Promienniki podczerwieni mogą być również stosowane w pomieszczeniach i są idealne do ogrzewania ogrodów zimowych, warsztatów lub garaży.

Zakup promienników - ciekawostki i pomoc w podjęciu decyzji

Chcąc kupić taki promiennik, należy najpierw zastanowić się, jaki typ promiennika jest nam potrzebny. Promienniki podczerwieni są idealne do ogrzewania w pomieszczeniach, natomiast promienniki gazowe to dobry wybór na zewnątrz. Parasole grzewcze są również przeznaczone do użytku zewnętrznego, ale często mają mniejszą moc cieplną niż ogrzewacze gazowe. Zastanów się też, do jakich celów potrzebujesz grzejnika i jakiej mocy potrzebujesz. W przypadku większych powierzchni należy zaopatrzyć się w model o większej mocy. Porównaj również różne urządzenia pod względem zużycia energii, bezpieczeństwa i ceny, aby znaleźć odpowiedni model dla siebie.

FAQ

Jak bezpieczne są promienniki?

Promienniki są bezpieczne pod warunkiem, że są prawidłowo użytkowane i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Ile energii zużywa taki grzejnik?

Zużycie energii przez promiennik zależy od rodzaju promiennika i jego mocy. Grzejniki na podczerwień zużywają na ogół mniej energii niż grzejniki gazowe. Należy jednak pamiętać, że zużycie energii zależy również od czasu pracy i ustawienia promiennika.

Jak długo działa promiennik?

Żywotność promiennika zależy od jakości urządzenia oraz częstotliwości i intensywności użytkowania. Z reguły promienniki powinny wytrzymać co najmniej kilka lat, jeśli są odpowiednio konserwowane i pielęgnowane.

Czy mogę używać promiennika również w pomieszczeniach?

Tak, promienniki podczerwieni mogą być stosowane również w pomieszczeniach. Ogrzewacze gazowe powinny być używane tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, a lepiej tylko na zewnątrz, ponieważ mogą wytwarzać tlenek węgla.

Jak najlepiej dbać o mój promiennik?

Aby przedłużyć żywotność promiennika, należy go regularnie czyścić i konserwować. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy upewnić się, że grzejnik jest wyłączony i ostudzony. Nie należy używać agresywnych środków czyszczących, a jedynie czyścić model wilgotną szmatką i łagodnym detergentem. Należy również regularnie sprawdzać zasilanie gazowe lub elektryczne oraz sprawdzać urządzenie pod kątem uszkodzeń.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.