Grzejniki wentylatorowe

Termowentylator

Zimą w domu lub mieszkaniu szybko pojawiają się braki ciepła. Trzeba je zrównoważyć. Dobrym rozwiązaniem są termowentylatory, na przykład termowentylator do łazienki. Urządzenie przyda się również w innych pomieszczeniach. Przeczytaj tutaj, jak działa, jakie są jego zalety i czym różnią się poszczególne modele.

Termowentylatory elektryczne - zalety

Termowentylatory elektryczne to niewielkie urządzenia, które szybko ogrzewają pomieszczenia i doprowadzają ciepło dokładnie tam, gdzie jest ono pożądane. W przeciwieństwie do grzejnika zamontowanego na stałe, można dowolnie i w miarę potrzeb zmieniać jego lokalizację oraz swobodnie przenosić urządzenie do różnych pomieszczeń. Uchwyt do przenoszenia sprawia, że jest jeszcze łatwiejszy do przenoszenia. Produkty te są warte uwagi wielu osób, czy to w zimnej porze roku, czy aby uniknąć przeziębień, czy też w sytuacji, kiedy szybko marzniesz. Wtedy możesz kupić termowentylator.

Jak działa termowentylator, zwany również dmuchawą grzewczą?

Wentylator zasysa zimne powietrze i ogrzewa je za pomocą elementu grzewczego. Jest to na przykład cewka lub płyta ceramiczna. Ogrzane powietrze rozprowadzane jest w pomieszczeniu za pomocą wentylatora. Twój wentylator działa bardzo prosto:

  • Ustaw urządzenie
  • Włącz wentylator

Generowane jest wtedy ciepłe powietrze. Przenośne wentylatory to najszybszy sposób na ogrzanie pomieszczeń. Dotyczy to wielu różnych miejsc, na przykład:

  • Termowentylator do łazienki lub WC dla gości
  • Pokój hobby
  • Piwnica
  • Garaż
  • Altana ogrodowa
  • Wentylator w budynkach w stanie surowym

Istnieją również specjalne urządzenia do szklarni i ogrodów zimowych. Możesz regulować ciepło według własnego uznania. Na przykład termowentylator kolumnowy Hightower Heat Deluxe posiada możliwość ustawienia temperatury od 5 do 35 stopni. Nowoczesne urządzenia zużywają w tym procesie niewiele energii. Dużą wygodę zapewnia pilot zdalnego sterowania.

Zakup termowentylatora - różne rodzaje i cechy

Istnieją urządzenia wolnostojące i naścienne. Wentylatory przenośne oferowane są w różnych mocach i różnych rozmiarach. To pierwsze zależy od pomieszczenia:

  • 500 W: mniejsze pomieszczenia
  • 1.000 W: pomieszczenia o powierzchni do 15 metrów kwadratowych
  • 1500 W: 20 metrów kwadratowych

Niektóre urządzenia mają wbudowany termostat, który umożliwia regulację faz pracy. Możesz nie tylko ustawić pożądaną temperaturę, ale także ją utrzymać. Po jej osiągnięciu wentylator wyłącza się. Funkcja obrotowa, jak w promienniku Chaval, zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła. Jest jeszcze wiele innych funkcji, które różnią się w zależności od wentylatora. Zapewniają one duży komfort, na przykład:

  • Ustawienie temperatury co do stopnia, zgodnie z życzeniem
  • Możliwość wyboru różnych ustawień ogrzewania i prędkości wentylatora
  • Timer
  • Ustawienia za pomocą panelu dotykowego lub pilota
  • Oszczędność miejsca, np. dzięki konstrukcji kolumnowej
  • Bezpieczeństwo dzięki blokadzie przed dziećmi, zabezpieczeniu przed przegrzaniem i wyłącznikowi ochronnemu przed przewróceniem urządzenia

Wybierz termowentylator, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

FAQ

Co to jest termowentylator elektryczny?

Wentylatory są praktycznymi grzejnikami. Wykorzystują one znajdujący się wewnątrz wentylator do cyrkulacji ciepłego powietrza i dostarczania go do pomieszczenia. Urządzenia posiadają różne mechanizmy bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed przegrzaniem czy przewróceniem.

Jakie są zalety wentylatorów?

Termowentylator elektryczny szybko ogrzewa pomieszczenia. Ponadto, dzięki swojej mobilności, może być swobodnie przenoszony do różnych pomieszczeń. Wentylatory są kompaktowe i przenośne. Większy komfort zapewnia pilot zdalnego sterowania i inne funkcje, takie jak timer.

Do jakich pomieszczeń nadają się termowentylatory elektryczne?

Wentylatory są szczególnie przydatne w łazience, aby szybko ogrzać pomieszczenie przed użyciem. Są one również bardzo przydatne w innych pomieszczeniach i w innych miejscach, takich jak warsztaty i garaże. Oprócz urządzeń stojących, dostępne są również wentylatory do montażu na ścianie.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.