3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Kamizelka obciążeniowa - wszechstronny trening dla wzmocnienia siły i wytrzymałości

Kamizelki obciążeniowe mogą skutecznie wspierać różne sesje treningowe. Można poprawić kondycję i - w zależności od intencji treningu - wspomóc budowę mięśni lub spalanie tłuszczu, a w zasadzie koordynację. Różne rozmiary i obciążenia pozwalają na indywidualne zastosowanie kamizelki obciążeniowej. W naszym asortymencie znajdują się kamizelki obciążeniowe w różnych wersjach i z różnymi modułami obciążeń.

Włączenie kamizelki obciążeniowej do treningu

Kamizelka z obciążeniami nadaje się na przykład jako dodatkowe narzędzie treningowe do treningu wytrzymałościowego, takiego jak jogging lub wędrówki. Dodatkowe obciążenie na ciele pomaga aktywnie spalać tłuszcz i wzmacnia mięśnie. Stosowanie do powyższego kamizelka obciążeniowa może być używana nie tylko do biegania, ale także do normalnych codziennych ćwiczeń. Można ją również nosić na przykład podczas zakupów czy jazdy na rowerze. Jest to również cenna pomoc w treningu siłowym. Osoby lubiące trening bodyweight, czyli trening z masą własnego ciała, mogą bez problemu zastąpić wykonywanie poszczególnych ćwiczeń kamizelką obciążeniową.

Na przykład pompki czy przysiady stają się zwiększonym wyzwaniem. Kamizelka obciążeniowa może być również wykorzystywana do crossfitu, czyli połączenia treningu wytrzymałościowego i siłowego. Również dla tych, którzy mają już pewne ulubione treningi, kamizelki obciążeniowe nadają treningowi dodatkowy impuls. Niezależnie od treningu - w przypadku stosowania kamizelek obciążeniowych dodatkowe obciążenie sprawia, że prawidłowa postawa i czyste wykonanie jest jeszcze ważniejsze. Może warto zacząć od małych obciążeń, aby zyskać pewność w obu.

Używanie kamizelki obciążeniowej - jakiej ilości obciążeń należy użyć?

W przypadku noszenia kamizelek obciążeniowych oczywiście zawsze zależy to od indywidualnej budowy fizycznej i celu treningowego. Bardziej doświadczeni sportowcy z solidnym przygotowaniem siłowym mogą używać np. kamizelki z obciążeniem 30 kg. Z drugiej strony, jeśli po raz pierwszy używasz kamizelek obciążeniowych lub masz trudności z oszacowaniem odpowiedniej wagi, powinieneś wybrać lżejsze lub regulowane kamizelki obciążeniowe. W Capital Sports są przykładowo modele, które mają wagę podstawową, ale wymienne obciążenia. Idealnie nadają się do wypróbowania różnych moduł obciążeń oraz zróżnicowania obciążenia i intensywności treningu w zależności od potrzeb.

Oprócz obciążenia jest oczywiście jeszcze jeden czynnik, który ma kluczowe znaczenie - komfort. Kamizelki obciążeniowe muszą być dopasowane i dobrze przylegać. Jeśli natomiast noszenie ich jest dość niewygodne lub wręcz ogranicza swobodę ruchów, dany model nie nadaje się do użytku osobistego. Ponownie, jeśli nie jesteś pewien, najlepiej zacząć od niższej wagi niż kamizelka obciążeniowa do 10 kg, a następnie zwiększyć ją w razie potrzeby. Wtedy można zastosować również kamizelkę obciążeniową o wadze 20 kg lub 30 kg.

Kup kamizelkę obciążeniową Capital Sports i zoptymalizuj swój trening indywidualnie

Capital Sports oferuje kompleksową ofertę nowoczesnych, wygodnych i funkcjonalnych kamizelek obciążeniowych. Różne wzory lub kształty, rozmiary, warianty i moduły obciążeń umożliwiają szeroki wybór. Czy to do codziennego użytku, treningu siłowego lub wytrzymałościowego, czy też udanej kombinacji - kamizelki obciążeniowe Capital Sports są uniwersalne. Oferta obejmuje poniższe:

  • Kamizelka obciążeniowa 5 kg
  • Kamizelka obciążeniowa 10 kg
  • Kamizelka obciążeniowa 20 kg
  • Kamizelka obciążeniowa 30 kg

Pozwala to na indywidualne dopasowanie do poziomu treningu i odpowiednich celów treningowych. Niezależnie od wybranego modelu, bezpieczne płatności, bezpłatna wysyłka i 60-dniowe prawo do zwrotu są częścią pakietu.

do góry