3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Grzejniki konwektorowe


Kup ogrzewanie konwektorowego online i skutecznie ogrzewaj pomieszczenia w krótkim czasie

Jeśli zawiodą klasyczne źródła ogrzewania, takie jak ogrzewanie gazowe, ogrzewanie olejowe czy ogrzewanie węglowe, konieczne jest szybkie działanie. Aby móc oprzeć się na rozwiązaniu, które w razie potrzeby jest od razu pod ręką, sensownym rozwiązaniem będzie zakup konwektorów. W naszym sklepie internetowym można dostać grzejnik konwektorowy lub grzejnik na podczerwień w różnych wzorach i w korzystnej cenie.

Zasada działania ogrzewania elektrycznego z konwektorem

Ogrzewanie konwektorowe ogrzewa pomieszczenia bezpośrednio i na podstawie prądu elektrycznego. Wykorzystywana jest tu zasada konwekcji. W procesie konwekcji masy powietrza przemieszczają się w pionie. Podczas tych ruchów masy powietrza niosą ze sobą ciepło. Ogrzewanie elementu grzejnego wynika z prądów powietrza, a ciepło może być oddawane bezpośrednio do pomieszczenia. W porównaniu z konwencjonalną chłodnicą, odprowadzanie ciepła jest znacznie szybsze. Jeśli chcesz, aby w krótkim czasie w twoich pomieszczeniach było przyjemnie ciepło, dobrze jest kupić konwektor. Ponadto możesz oczekiwać równomiernie rozprowadzonego ciepła. Również tutaj konwektor elektryczny różni się od rozwiązania ogrzewania grzejnikowego.

Różne rodzaje ogrzewania konwektorowego

Grzejniki konwektorowe należy rozróżnić przede wszystkim ze względu na sposób ich montażu. Można go zainstalować jako samodzielny grzejnik lub z opcją montażu na ścianie. W grę wchodzi także wersja mobilna. Kolejne różnice można zauważyć w dostępnej mocy. Im szybciej i mocniej grzejnik oparty na konwektorze wytwarza ciepło, tym więcej powinien mieć watów.

Kupno konwektorów - na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru

Montaż naścienny ma tę zaletę, że grzejnik prawie nie zajmuje miejsca na planie pomieszczenia. Szczególnie w małych pomieszczeniach montaż na ścianie ma sens. Jeśli nie chcemy wiercić w ścianach, dobrym wyborem jest grzejnik konwektorowy. Mobilne rozwiązanie może być stosowane w kilku pomieszczeniach i dostarcza ciepło wszędzie tam, gdzie jest duże zapotrzebowanie na ciepło. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy tylko częściowo korzystać z tego rozwiązania grzewczego. Wybierając wydajność urządzenia, należy również zwrócić uwagę na to, jak dobrze ocieplony jest budynek. Przy doskonałej izolacji termicznej wystarczy około 1000 do 1500 watów. Jeśli nadal istnieje potrzeba dostosowania w zakresie efektywności energetycznej budynku, radzimy wybrać model o mocy około 2000 do 2500 W. Obowiązuje również zasada: im częściej będzie używany grzejnik elektryczny i im większe pomieszczenie, tym większą moc powinno mieć urządzenie. Już teraz rozejrzyj się za wybranym przez siebie modelem!

FAQ

Jak wysokie jest zużycie energii elektrycznej przez system ogrzewania konwektorowego?

Zasadniczo pobór mocy przez grzejnik konwektorowy zależy od mocy urządzenia. W dłuższej perspektywie może się więc okazać, że taniej będzie zainwestować w dobrą izolację i postawić na grzejniki konwektorowe o mniejszej mocy.

Czym różni się ogrzewanie konwektorowe od ogrzewania na podczerwień?

W konwektorze elektrycznym jednostka grzewcza ogrzewa powietrze w pomieszczeniu. Grzejnik na podczerwień ogrzewa przedmioty w pomieszczeniu - a tym samym jedynie pośrednio powietrze w otoczeniu.

Dla kogo warto zastosować ogrzewanie elektryczne oparte na zasadzie konwektora?

Idealnie nadaje się jako rozwiązanie uzupełniające do tymczasowego wykorzystania, gdy zawiodą klasyczne źródła ogrzewania. Ponieważ ten rodzaj ogrzewania działa na prąd elektryczny, pasuje do każdego gospodarstwa domowego.

do góry