Kotły warzelne

Wybierz
Sortuj według
  • Strona 1 / 2
31 Trafienia dla "Kotły warzelne"
Filtrowanie i sortowanie
  • Strona 1 / 2
Kotły warzelne

Dystrybutor i zestaw do warzenia piwa - idealny dla piwowara-amatora

Dla chłodnego orzeźwienia po pracy, jako atrakcja na imprezach lub po prostu, aby spróbować swoich sił w warzeniu własnego piwa: z własnym dystrybutorem piwa można cieszyć się pienistym napojem, ale jeszcze lepiej jest, gdy z dystrybutora sączy się piwo, które samemu się sfermentowało - do czego potrzebny jest zestaw do warzenia. Obydwa razem stanowią świetne uzupełnienie, dlatego pasujące produkty można znaleźć tutaj na pierwszy rzut oka.

Jaki dystrybutor kupić?

Do nalewania piwa tak jak w ulubionym pubie można wybrać dystrybutor klasyczny lub alternatywnie dystrybutor kolumnowy. Dystrybutor klasyczny odpowiada temu, co zwykle można zobaczyć w barze: podłączasz napełnioną beczkę z piwem, chłodnica przepływowa zapewnia przyjemną temperaturę picia, a pełna piana tworzy się niemal sama. Oznacza to również, że butelki po piwie nie gromadzą się już w domu.

W połączeniu z zestawem do warzenia dystrybutor kolumnowy jest jednak czasem lepszym wyborem. Nie podłącza się go do beczki, ale zamiast tego samodzielnie nalewasz piwo - na przykład bezpośrednio po procesie fermentacji. Jeśli interesuje Cię tylko nalewanie, w grę wchodzi również dystrybutor kolumnowy. Wtedy wlewałbyś piwo z butelki z miejsca do kolumny.

Na co zwrócić uwagę w dystrybutorze do piwa?

Domowe dystrybutory zazwyczaj nie mieszczą tyle, co ich odpowiedniki z pubu. Pojemność waha się od jednego do siedmiu litrów, w zależności od kompatybilności beczki. Dystrybutory o większej pojemności są jeszcze cięższe i nieco bardziej niezgrabne, ale ma to znaczenie tylko wtedy, gdy chcemy często przenosić dystrybutor lub gdy na miejscu mamy ograniczoną ilość miejsca.

Opcjonalnie dystrybutor wykorzystuje pompę CO2 lub sprężarkę. W przypadku pomp CO2 zawsze potrzebne są nowe naboje, które wkłada się do dystrybutora, zapewniając dużo piany i bąbelków. Z kolei w przypadku dystrybutora ze sprężarką potrzebne jest gniazdko elektryczne w pobliżu, ponieważ jest on zasilany elektrycznie.

Upewnij się również, że dystrybutor do domu ma wbudowane zabezpieczenie przed kapaniem, w przeciwnym razie powierzchnia mebla szybko stanie się dość nieestetyczna.

Dzięki zestawowi do warzenia piwa wszystkie niezbędne składniki są pod ręką

Zaleta zestawów do warzenia w stylu "zrób to sam" jest oczywista: wszystkie składniki masz pod ręką, a zwykle w zestawie jest też beczka do napełniania. Samo przygotowanie nie zajmuje wiele czasu; jeśli chodzi o fermentację, zwykle należy spodziewać się okresu około siedmiu dni. Dopiero wtedy można faktycznie zabutelkować i wypić piwo. Jeśli chcesz kupić zestaw do warzenia piwa, znajdziesz tutaj różne warianty, które oczywiście są również kompatybilne z odpowiednimi dystrybutorami. Upewnij się również, że faktycznie lubisz daną odmianę piwa - ponieważ nie możesz aktywnie wpływać na nią później podczas fermentacji.

FAQ

Jaką pojemność powinien mieć dystrybutor domowy?

Dla osobistej przyjemności lub do spotkań z przyjaciółmi trzy do czterech litrów jest zwykle wystarczające. Jeśli chcesz używać dystrybutora na imprezach, powinno to być pięć litrów lub więcej.

Kiedy piwo osiąga temperaturę odpowiednią do picia?

Większość dystrybutorów potrzebuje na to kilku godzin. Przebiegnie to szybciej, jeśli wcześniej schłodzisz beczkę.

Jakie piwo można uwarzyć samemu?

W tym zakresie nie ma żadnych ograniczeń: w zależności od wybranej odmiany można warzyć piwo pszeniczne, pilzner, ciemne, a nawet cydr.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.