3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Kup rękawice sportowe - odpowiednie rękawice do każdego sportu

Jako zapalony sportowiec wiesz, jak ważny jest dobry sprzęt. Rękawice sportowe dla kobiet i mężczyzn są częścią podstawowego wyposażenia w wielu dyscyplinach sportowych. Przy uprawianiu sportów na świeżym powietrzu, takich jak bieganie czy treningi piłkarskie, ogrzewają w sezonie zimowym dłonie. W wielu sportach służą one przede wszystkim bezpieczeństwu.

Nie ma uniwersalnych rękawic sportowych, bo każdy sport ma inne wymagania. Tutaj znajdziesz przegląd różnych rodzajów rękawic.

Rękawice fitness

Rękawice fitness chronią dłonie i nadgarstki podczas podnoszenia ciężarów lub uprawiania innych sportów na siłowni. Od wewnątrz posiadają wyściółkę, która chroni skórę przed punktami nacisku. Ważnym aspektem jest dodatkowa przyczepność. Dzięki rękawicom fitness ciężkie hantle nie będą tak szybko wyślizgiwać się z rąk. Zwiększają tym samym Twoje bezpieczeństwo.

Rękawice do uprawiania różnych sportów, takich jak kolarstwo czy narciarstwo

W ofercie rękawic sportowych znajdują się również specjalne rękawice do uprawiania niektórych sportów, takich jak kolarstwo górskie, narciarstwo czy golf. Takie rękawice spełniają specyficzne wymagania w przypadku danej dyscypliny sportu. W wielu obszarach służą one bezpieczeństwu. Na przykład w kolarstwie górskim zapewniają lepszą chwytność i chronią dłonie i nadgarstki.

Rękawice jako ochrona przed zimnem do sportów outdoorowych

Każdy, kto w zimie chodzi biegać lub przeprowadza treningi piłkarskie, wie, że dłonie potrafią nieźle zmarznąć. Organizm ochładza się poprzez kończyny. Rękawice do sportów outdoorowych chronią przede wszystkim przed zimnem. Ale niektóre zapewniają dodatkowo lepszą chwytność.

Zakup rękawic sportowych - na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie ważne jest kilka aspektów. Przede wszystkim należy upewnić się, że rękawice pasują do Twojego sportu. Oto najważniejsze punkty, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

  • Chwytność: Potrzebujesz lepszej chwytności przy uprawianiu sportu? Wtedy zdecyduj się na rękawice z funkcją "chwytność". Od wewnątrz posiadają gumowe wypustki lub podobne wykończenie powierzchni.

  • Wyściółka: Wyściełane rękawice chronią dłonie przed punktami nacisku i urazami. Potrzebujesz ich na przykład do ćwiczeń fitness z ciężkimi hantlami lub podczas jazdy na rowerze.

  • Półrękawiczki: Sport sprawia, że się pocimy, dlatego istnieją półrękawiczki do sportów halowych i na ciepłą pogodę. Chronią one dłonie i zapewniają chwytność, ale palce pozostają niezakryte, dzięki czemu nie masz ograniczonego zmysłu dotyku.

  • Materiał: W zależności od sportu preferowane są różne materiały. Rękawiczki kulturystyczne i rowerowe dostępne są na przykład w wersji skórzanej. Skóra jest szczególnie wytrzymała i oddychająca. Tkaniny syntetyczne są lżejsze i bardziej miękkie, szybko schną i są łatwe w pielęgnacji. Z nielicznymi wyjątkami są one jednak mniej wytrzymałe.

Podsumowanie: rękawice sportowe są dostępne w różnych wersjach do wielu rodzajów sportu. Wybierz rękawice, które są stworzone do Twojego sportu. Jeśli trenujesz głównie przy dobrej pogodzie lub w pomieszczeniach zamkniętych, wystarczą Ci półrękawiczki. Rękawiczki z dobrą wyściółką z palcami służą jako ochrona przed zimnem.

FAQ

Jakie są korzyści z używania rękawic podczas treningu?

Rękawice dają większe bezpieczeństwo podczas treningu, mogą chronić dłonie przed urazami i zimnem.

Czy rękawice sportowe można prać?

Większość rękawic można bez problemu wyprać. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją prania podaną przez producenta.

Czy istnieje różnica między rękawicami sportowymi dla kobiet i mężczyzn?

Rękawice sportowe dla kobiet i mężczyzn różnią się rozmiarem i dopasowaniem.

Czy rękawice z ochraniaczem nadgarstka są lepsze?

Modele z ochraniaczem nadgarstka stabilizują go i mogą chronić przed nadmiernym przeciążeniem. Opinia przeciwna jest taka, że stawy i ścięgna są zbyt mocno chronione przez ochraniacz nadgarstka i nie są trenowane.

Znajdź w naszym sklepie najlepsze rękawice sportowe do Twojego fitnessu. Odkryj profesjonalne rękawice sportowe dla mężczyzn i kobiet do uprawiania ulubionego sportu w różnych wersjach i wzorach.

do góry