Garnki żeliwne

Wybierz
Sortuj według
 • Strona 1 / 3
60 Trafienia dla "Garnki żeliwne"
Filtrowanie i sortowanie
 • Strona 1 / 3
Garnki żeliwne

Dutch Oven

Wraz z pierwszymi promieniami słońca wiele osób powraca do swojego ogrodu. Miłośnicy grilla i barbecue wychodzą teraz na swoje. Oprócz grilla gazowego lub węglowego, niezwykle żaroodporny Dutch Oven również zapewnia wiele urozmaiceń. Nazywany jest również garnkiem holenderskim, który jest produktem wysokiej jakości i trwałym. Można go używać do pieczenia, zapiekania, duszenia, gotowania na wolnym ogniu lub gotowania wielu różnych potraw, z górnym i dolnym ogrzewaniem w razie potrzeby.

Dutch Oven - Warto wiedzieć

Solidny i grubościenny garnek wykonany jest z żeliwa i dzięki doskonałym właściwościom materiału i wysokiej jakości wykonania uważany jest za niemal niezniszczalny. Możesz kupić żeliwny Dutch Oven i używać go na różne sposoby:

 • Grill
 • Piekarnik
 • Palenisko Dutch Oven
 • Kuchenka, bez nóżek

Czy to smażenie, duszenie czy pieczenie, dzięki niemu można przygotować prawie wszystkie potrawy, takie jak zupy, gulasze, szarpana wieprzowina, pieczenie, chleby i ciasta. Ciepło jest bardzo dobrze magazynowane w garnku. Zasadnicza różnica w stosunku do kuchenki polega na tym, że ma on bezpośredni kontakt ze źródłem ciepła, na przykład z węglem. Garnek składa się z poniższych elementów

 • Garnek i pokrywka
 • Nóżki
 • Uchwyt do przenoszenia

Nóżki pozwalają na postawienie grubościennego, wyjątkowo odpornego i przewodzącego ciepło garnka na węglach lub zawieszenie go nad paleniskiem za pomocą uchwytu. Jest łatwy w użyciu: należy włożyć do niego marynowane lub przyprawione potrawy z odrobiną wody, a następnie umieścić go np. na żarzących się węglach. Cechą szczególną pokrywki, która również jest żeliwna, jest krawędź, która jest wysunięta na zewnątrz. Można też umieścić na niej brykiety lub węgiel drzewny i uzyskać żar od góry i od dołu. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy dusić lub piec. Krawędź zapobiega wpadaniu węgla do jedzenia. Dania są gotowane delikatnie i dokładnie. Podczas przygotowywania nie należy zbyt często otwierać pokrywy.

Kup Dutch Oven - różne typy/rodzaje

Odkryj wielką różnorodność garnków na ognisko w sklepie internetowym. Wiele modeli posiada nóżki i uchwyt do zawieszenia. Różne są też rozmiary, np:

 • 4 litry: dwie do czterech osób
 • 5,7 litra: cztery do sześciu osób
 • Dutch Oven 9 litrów: dziesięć, a nawet więcej osób

Popularny jest również zestaw Dutch Oven, w skład którego wchodzi kilka produktów: garnek z uchwytem, patelnia, rondel, płyta do pieczenia, podstawka pod garnek i podnośnik pokrywki. Ten ostatni jest zazwyczaj wliczony w zakres dostawy. Dzięki niemu można podnieść pokrywkę.

Cechy - jaki powinien być Dutch Oven?

Płytkie i głębokie garnki są dobre do dań wymagających wysokiej temperatury, a głębokie modele są dobre do potraw o niskiej temperaturze gotowania. Oprócz różnych rozmiarów, w obszernym asortymencie każdy znajdzie dla siebie odpowiedni garnek na ognisko. Powinien być z nóżkami czy bez? Ten ostatni pozwala na zastosowanie na zewnątrz i/lub wewnątrz. Można zawiesić garnek nad otwartym płomieniem za pomocą uchwytu. Jeśli pokrywka ma również nóżki, można ją postawić do góry nogami na żarze i używać jako patelni.

FAQ

Co to jest Dutch Oven?

Uniwersalny garnek na ognisko jest ciężki i solidny. Wykonany jest z żeliwa i oprócz garnka i pokrywki zawiera zwykle nóżki i uchwyt do przenoszenia. Solidny żeliwny garnek możesz wykorzystać do gotowania, duszenia, pieczenia i smażenia, np. szarpanej wieprzowiny, gulaszu, żeberek, chilli con carne czy makaronu. Rozsądnie jest wyposażyć się w praktyczne akcesoria. Dlatego można kupić zestaw Dutch Oven.

Co jest szczególnego w żeliwie?

Grubość materiału sprawia, że ciepło jest długo magazynowane. Garnek można również wykorzystać do dań duszonych. Żeliwo bardzo powoli absorbuje temperaturę otoczenia, ale długo ją magazynuje. Nawet gdy ogień zgaśnie, wciąż jest w nim wystarczająco dużo ciepła i energii.

Z czego wykonany jest garnek na ognisko?

Solidne naczynia żeliwne składają się z garnka z pokrywką. Pod spodem znajdują się małe nóżki, dzięki czemu można postawić go bezpośrednio na węglach lub alternatywnie zawiesić nad ogniem za pomocą uchwytu. Węgle można również umieścić na pokrywie dzięki wypukłości, uzyskując ogrzewanie od dołu i od góry.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.