Kettlebell

Wybierz
Sortuj według
9 Trafienia dla "Kettlebell"
Filtrowanie i sortowanie
Kettlebell

Kettlebell

Sport jest ważny dla utrzymania zdrowego ciała. Szczególnie skuteczne są ćwiczenia z kettlebell. W języku niemieckim chodzi tutaj o okrągły hantel, który można wykorzystać również do treningu w domu, a nie tylko na siłowni. Trening z kettlebell sprawia, że jesteś silniejszy, bardziej stabilny, szybszy i może chronić przed dolegliwościami zdrowotnymi, takimi jak bóle pleców. Poniżej wyjaśniamy, jak skutecznie można to zrobić, jakie są dobre ćwiczenia dla początkujących i zaawansowanych oraz gdzie leżą zalety.

Kettlebell - idealne do treningu całego ciała

Wiele osób, które chcą być sprawniejsze, wykorzystuje kettlebell do swoich treningów, które zawsze są funkcjonalne. Dzięki kuli, która jest spłaszczona u dołu i posiada uchwyt, całe ciało jest trenowane pod względem siły, wytrzymałości, koordynacji, mobilności, szybkości i kontroli ciała. Obciążenia sprzyjają również rozwojowi mięśni i stabilności w obszarze pleców i bioder.

Dodatkowo poprawia się układ sercowo-naczyniowy, a spalanie kalorii jest wysokie. Pracują wszystkie grupy mięśniowe. Kettlebell są więc nieodzownym elementem każdej siłowni. Są uniwersalne i dostępne pojedynczo lub w zestawie. Uchwyt pałąkowy szczególnie dobrze sprawdza się przy szybkich ćwiczeniach i wielu powtórzeniach danego ćwiczenia. Trening oferuje szereg różnych ćwiczeń, takich jak:

 • martwy ciąg
 • wymachiwanie
 • rwanie
 • pchanie
 • przekładanie

Różnorodność treningów jest niemal nieograniczona. Dobrą stroną obciążeń jest to, że praktycznie nie potrzeba żadnych innych akcesoriów, a trening można wykonać wygodnie w domu.

Kup kettlebell - dostępne są różne obciążenia

Kettlebell jest dostępny w różnych kategoriach wagowych, na przykład 8, 12 lub 24 kilogramy, dzięki czemu można uwzględnić własne potrzeby. Zestaw kettlebell zawiera różne kategorie wagowe od 8 do 32 kilogramów. Obciążenia można również zabrać ze sobą na wyjazdy, aby móc trenować w każdej chwili.

Dzięki lżejszym kettlebell - 12- lub 16-kilogramowym - osoby początkujące mogą najpierw nauczyć się prawidłowej techniki. Nadają się one również do rozgrzewki. Kobiety uprawiające sport wybierają na początek 8 kilogramów. Dzięki ciężkim kettlebell możliwe jest trenowanie konkretnych grup mięśniowych. Jeśli kettlebell posiada regulację, pozwala to na zróżnicowany i urozmaicony trening.

Idealny trening z kettlebell

Osoby początkujące muszą na początku zapoznać się z obciążeniem treningowym i trenować prawidłową postawę. Dobrze dobrane ćwiczenia z kettlebell to na przykład martwy ciąg, w którym ciężar podnoszony jest przy prostych plecach tylko z dolnych mięśni pleców i bioder. Nawet niby proste ćwiczenia rozruszają układ krążenia i pobudzą spalanie tłuszczu. Wymachiwanie jest typowym ćwiczeniem, które trenuje całe ciało:

 • Rozstaw stopy na szerokość ramion
 • Umieść kettlebell centralnie za sobą
 • Lekko przykucnij
 • Z prostymi plecami rozciągnij pośladki do tyłu
 • Sięgnij obiema rękami do kettlebell przez nogi
 • Wymachuj kettlebell, utrzymując napięcie ciała, przez jak najdłuższy czas, biorąc impet nie z ramion, ale z bioder

Profesjonaliści mogą również spróbować wymachiwania jedną ręką.

Podsumowanie

Trening z kettlebell to coś znacznie więcej niż czysty trening siłowy. Ponadto wymagana jest sprawność, koordynacja, zwinność, szybkość, elastyczność i wiele innych. Ćwiczenia z kettlebell to także doskonały trening fitness dla układu sercowo-naczyniowego. Dzięki różnym obciążeniom trening jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Jeśli kettlebell posiada regulację, ćwiczenia mogą być znacznie bardziej zróżnicowane.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.