3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Grille gazowe


Zakup grilla gazowego

Steki, kiełbaski, ryby i warzywa. Przyrządzone na grillu gazowym potrawy są gotowe w mgnieniu oka i mają niepowtarzalny smak. Grille gazowe mają jednak o wiele więcej zalet. W poniższym poradniku można dowiedzieć się, co wyróżnia nowoczesne grille gazowe, jakie różne modele są dostępne i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Mały grill gazowy na balkon lub do kuchni na zewnątrz

Producenci oferują grille gazowe w wielu różnych wzorach i w różnych rozmiarach. Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca na balkonie, sprawdzą się mniejsze grille stołowe, zasilane gazem butanowym lub propanem. Na balkonie można rozważyć również grill gazowy, który jest niewielki. Te smukłe grille wyposażone są w dwa lub trzy mocne palniki. Półki są najczęściej rozkładane. Podstawa w postaci szafki wykonana jest ze stali lub stali nierdzewnej w przypadku modeli wysokiej jakości. Za drzwiami obrotowymi jest miejsce na większą butlę gazową.

Jeśli masz dużo miejsca na tarasie lub w ogrodzie, możesz użyć kombinacji grilla i smokera. Grille te są zasilane zarówno gazem jak i węglem drzewnym. Jeszcze bardziej ekskluzywna dla grillujących na gazie jest kuchnia zewnętrzna. Dzięki tym pełnowartościowym kuchniom do ogrodu można przygotować wszystko i oczywiście grillować, piec i gotować. Jeśli lubisz biwakować lub rzadko grillujesz na balkonie lub w ogrodzie, nowoczesny kempingowy grill gazowy będzie idealnym rozwiązaniem. Mały grill z jednym palnikiem oferuje maksymalną przyjemność grillowania mimo niewielkich rozmiarów.

Jakie zalety mają grille gazowe w porównaniu do grilli węglowych?

W porównaniu z grillem na węgiel drzewny, grill gazowy oferuje wiele zalet. Zaraz po włączeniu butli z gazem, za pomocą pokręteł zapalamy palniki gazowe za pomocą zapalników piezoelektrycznych. Palniki osiągają pożądaną temperaturę do smażenia lub grillowania w zaledwie kilka chwil. Temperatura jest łatwa do ustawienia za pomocą pokręteł. Ponieważ do grillowania nie używa się węgla drzewnego, grille gazowe są łatwe do czyszczenia i wytwarzają mniej dymu podczas przygotowywania potraw. Po grillowaniu zakręca się pokrętło regulacyjne i nie ma potrzeby pozbywania się gorącego popiołu. W przeciwieństwie do grilli węglowych, grille gazowe mogą być zazwyczaj używane na balkonach budynków mieszkalnych. Każdy, kto chce korzystać z grilla gazowego na balkonie, powinien jednak przestrzegać regulaminu budynku. Mitem jest, że potrawy grillowane na grillu węglowym smakują lepiej niż potrawy grillowane na grillu gazowym.

Grill gazowy musi spełniać odpowiednie wymagania

Jeśli chcesz kupić grill gazowy, powinieneś wcześniej pomyśleć o przestrzeni. Do grillowania z dwiema, trzema lub czterema osobami nadaje się mały kempingowy grill gazowy lub grill gazowy, który jest mały i ma tylko dwa lub trzy palniki. Jeśli jednak grillowanie jest twoją pasją, powinieneś kupić grill gazowy, z którym możesz gotować, grillować, piec, a może nawet wędzić. Idealnie nadają się do tego duże grille kombinowane lub wygodne kuchnie zewnętrzne.

FAQ

Jak bardzo nagrzewają się grille gazowe podczas pracy?

Palniki grilli gazowych błyskawicznie osiągają temperaturę od 100 do 300 °C.

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

Zużycie zależy od czasu użytkowania i mocy kW palników gazowych. Jeśli palniki mają moc 12 W, to butla gazowa o pojemności 5 kg wystarczy na około 5 godzin i 30 minut.

Ile palników potrzebują grille gazowe?

Zależy to od wielkości powierzchni grillowej. Duże grille kombi wyposażone są w 4, 5 lub 6 palników, które można regulować indywidualnie.

Jak czyści się grille gazowe?

Główny moduł grilla gazowego i ruszt wykonane są ze stali i stali nierdzewnej. Do czyszczenia zazwyczaj wystarcza miękka szczotka, woda i detergent stosowany w gospodarstwie domowym.

do góry