3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Grzejniki na podczerwień


Praktyczny grzejnik na podczerwień: ciepło na żądanie

Coraz bardziej popularne stają się grzejniki na podczerwień. Ponieważ promiennik podczerwieni ma tę zaletę, że ogrzewane jest nie powietrze, ale powierzchnie i ludzie. Każdy, kto chce kupić grzejnik na podczerwień, może w dzisiejszych czasach wybierać spośród wielu różnych rozwiązań. Dzięki temu ta forma ogrzewania jest niezwykle elastyczna.

Różne rodzaje grzejników i promienników podczerwieni

Ogromną zaletą promienników podczerwieni jest ich kompaktowa budowa i niewielka powierzchnia. Każdy, kto planuje własne mieszkanie lub dom bez przeszkadzających grzejników, może to łatwo zrealizować dzięki technologii podczerwieni. Można na przykład zamontować promiennik podczerwieni na suficie, aby pomieszczenie i jego mieszkańcy byli przyjemnie zaopatrywani w ciepło z góry. W salonach dobrym rozwiązaniem może być również ogrzewanie ścienne na podczerwień. Jeśli ogrzewanie na podczerwień jest wkomponowane w obraz, nie jest w ogóle zauważane przez gości i mieszkańców. Można odczuć jedynie przyjemne ciepło. Jeśli chcesz być szczególnie elastyczny, możesz zdecydować się na grzejnik na podczerwień jako urządzenie stojące. Można go stosować wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ciepło. Przyjrzyjmy się bliżej różnym obszarom zastosowania systemów grzewczych na podczerwień.

Obszary zastosowania ogrzewania podczerwienią

Wspomniane już wcześniej urządzenia stojące na podczerwień oferują ogromną zaletę elastyczności. Niezależnie od tego, czy chcesz zapewnić ciepło na przyjęciu w ogrodzie, czy zoptymalizować warunki pracy na budowie, stojący grzejnik na podczerwień oferuje doskonałe ciepło w najkrótszym czasie. Grzejnik na podczerwień na ścianę może być stosowany w różnych pomieszczeniach i ustawieniach. Nowoczesne systemy rozpoznają nawet otwarte okna i odpowiednio obniżają swoją moc grzewczą. Jeśli grzejnik na podczerwień jest ukryty w obrazie, to na pierwszy rzut oka w ogóle nie da się go rozpoznać jako takiego. W przypadku ogrzewania na podczerwień z sufitu można również rozważyć, czy chcesz zainstalować panel, czy wolisz wybrać lampę ze zintegrowaną mocą grzewczą. Możliwości promienników podczerwieni są ogromnie zróżnicowane. Ponieważ wszystkie promienniki podczerwieni ogrzewają tylko powierzchnie i ciała, ale nie powietrze, oferują one również ogromne korzyści dla alergików. Dzieje się tak dlatego, że pył, który w przeciwnym razie byłby wzniecany przez powietrze grzewcze, zostaje prawie całkowicie wyeliminowany. Tak więc ogrzewanie ścienne na podczerwień może sprawić, że czas zimowy będzie znacznie bardziej znośny dla alergików.

Te promienniki podczerwieni to dla ciebie najlepszy wybór.

Szybkie dostarczanie ciepła, niskie zużycie, a przede wszystkim proste sterowanie za pomocą pilota sprawiają, że promienniki podczerwieni są w wielu przypadkach optymalnym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli cierpisz na alergię, unikniesz kurzu wzniecanego przez gorące powietrze i możesz delektować się ciepłem w całkowicie zrelaksowany sposób. Łatwe i zajmujące niewiele miejsca w instalacji oraz doskonale dopasowujące się do każdej sytuacji, ogrzewanie podczerwienią oferuje ogromny potencjał dla wielu pomieszczeń mieszkalnych. Wybierz promiennik podczerwieni, który idealnie pasuje do Twojego otoczenia i pomieszczeń mieszkalnych.

FAQ

Czy eksploatacja takiego systemu grzewczego jest bardzo kosztowna?

Technologia podczerwieni jest niezwykle wydajna w działaniu i dostarcza dużo ciepła przy niskim zużyciu energii.

Czy mogę używać promienników podczerwieni również na zewnątrz?

Wiele z oferowanych grzejników można stosować na zewnątrz. Klasa ochrony jest podana przy każdym urządzeniu.

Jak szybko taki grzejnik się nagrzewa?

Wypromieniowane ciepło jest wyraźnie odczuwalne już po kilku minutach.

do góry