Wioślarze

Wybierz
Sortuj według
23 Trafienia dla "Wioślarze"
Filtrowanie i sortowanie
Wioślarze

Wioślarz

Jeśli chodzi o sprzęt do ćwiczeń w domu, to bieżnia, oritrek, a także wioślarz są wysoko na skali popularności. Nic dziwnego, ponieważ efekt treningu ma bardzo pozytywne działanie pod wieloma względami, na przykład w zakresie budowy mięśni i spalania tłuszczu.

Inne korzyści to wzrost wytrzymałości i poprawa układu sercowo-naczyniowego. Co dokładnie kryje się za tym urządzeniem i jaki jest efekt treningu na wioślarzu, wyjaśniamy poniżej.

Co to jest wioślarz?

Ten sprzęt fitness i sportowy symuluje ruch w łodzi wiosłowej. Konwencjonalne modele mają mocną ramę i solidne nóżki z przodu i z tyłu, które zapewniają dużą stabilność. Koło pneumatyczne jest rodzajem koła zamachowego i jest wyposażone w mechanizm pociągowy.

Siedzisko, które porusza się wraz z ciałem, umożliwia wypychanie górnej części ciała i pośladków do przodu i do tyłu podczas ruchów wioślarskich. Zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, trening jest odpowiedni zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności. Wielkość oporu używanego podczas treningu można regulować za pomocą pokrętła w większości urządzeń.

Wioślarz - jakie grupy mięśniowe są trenowane i jakie są dalsze efekty treningu?

Ten sprzęt fitness i sportowy symuluje ruch w łodzi wiosłowej. Wiosłowanie wzmacnia i stawia wyzwania wszystkim głównym grupom mięśniowym, takim jak:

  • ramiona
  • nogi
  • kolana
  • łydki
  • górna część ciała
  • brzuch
  • pośladki

Mięśnie pleców, ramion i szyi są wzmacniane delikatnie i długotrwale. Wioślarz to najskuteczniejszy sposób na odchudzanie. Ćwiczenie wykorzystuje około 80 procent całej muskulatury, dzięki czemu uzyskuje się niezwykle wysokie spalanie kalorii - od 400 do 800 kcal na godzinę. Dodatkowo trenowana jest siła i wytrzymałość oraz układ sercowo-naczyniowy.

W przypadku tego ostatniego polecany jest ergometr wioślarski, który posiada pomiar tętna i kontrolę watów. Dzięki płynnej sekwencji ruchów, która odbywa się bez uderzania, jest to trening o niskim stopniu kontuzji, który chroni też stawy. Obciążenie więzadeł czy stawów jest znacznie mniejsze niż przy joggingu czy innych sportach. Ważne jest, aby podczas treningu utrzymywać proste plecy i napinać je, podobnie jak brzuch, podczas ruchu wiosłowania.

Wioślarz - różne modele

Istnieją różne systemy oporu: najczęściej spotykane warianty to:

  • Wioślarz z oporem powietrza
  • Wioślarz magnetyczny
  • Wioślarz wodny

Magnetyczny hamulec pozwala na równomierne wiosłowanie. Tutaj również możliwe jest ustawienie bardzo niskich poziomów oporu, aby bardzo delikatnie rozpocząć trening kondycyjny i stopniowo zwiększać obciążenie.

Na wioślarzach z systemem linkowym ruch jest mniej wymagający, a ruch obrotowy zazwyczaj płynniejszy. Wioślarze z oporem wodnym również oddają uczucie autentycznego wiosłowania. Szumiąca woda sprawia, że ma się wrażenie, iż siedzi się w łodzi wiosłowej. Opór można regulować w zależności od potrzeb dla zróżnicowanego treningu. Oszczędność miejsca podczas przechowywania jest możliwa dzięki zintegrowanej funkcji składania.

Kup wioślarza

Wioślarz do domu oferuje kompleksowy, skuteczny, przyjazny dla stawów trening całego ciała dla budowania mięśni i wzmacniania układu sercowo-naczyniowego. Jest to również najbardziej efektywny sposób na utratę wagi, ponieważ wiosłowanie wykorzystuje wiele grup mięśniowych. To ożywia metabolizm. Trening wioślarski obejmuje płynne, kontrolowane ruchy, które nie wymagają balansowania na zakrętach ani amortyzowania skoków i nierówności.

Dlatego jest delikatny, ale bardzo skuteczny. Osoby, które chcą kupić wioślarza, powinny pamiętać, że woda jest dobrym wyborem jako naturalny system oporu, ponieważ umożliwia szczególnie realistyczne, prawdziwe wiosłowanie. W magnetycznych układach hamulcowych opór urządzenia jest generowany przez elektromagnes, który hamuje masę koła zamachowego. Żądany opór można zwykle ustawić za pomocą pokrętła.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.