3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Humidory


Wysokiej jakości humidory dla miłośników cygar

Humidory to zawsze dobry zakup dla miłośników wysokiej jakości cygar. Dzięki temu wysokiej jakości i smaczne towary tytoniowe mogą być przechowywane w optymalnej temperaturze i wilgotności. Ważne jest, aby wybrać humidory dopasowane do swoich potrzeb i wymagań. Pokażemy Ci, jakie opcje są dla Ciebie dostępne.

Szafka z humidorem w różnych wersjach

W naszym asortymencie można znaleźć humidory w różnych rozmiarach i wzorach. Wspólną cechą wszystkich szafek jest prosta i dobrze widoczna regulacja temperatury oraz regulacja wilgotności dzięki dobrze widocznemu higrometrowi. Dzięki różnym półkom i rozmiarom małe i duże kolekcje cygar mogą być przechowywane bezpiecznie i w najlepszych warunkach przechowywania. Oferujemy również humidor w połączeniu z chłodziarką na wino. Bo zarówno cygara, jak i wina powinny być przechowywane w optymalnej temperaturze. W ten sposób można przechowywać obydwa artykuły w jednym urządzeniu i w ten sposób zoptymalizować zapotrzebowanie na miejsce i zużycie prądu. Dopasowana szafka z humidorem posiada również wbudowane oświetlenie, dzięki czemu możesz oglądać swoją kolekcję bez otwierania drzwi. Może to ułatwić wybór odpowiedniego cygara w samej szafce.

Zakres zastosowania humidora

Oprócz profesjonalnego zastosowania w specjalistycznych sklepach, humidory coraz częściej wykorzystywane są również prywatnie. Bo każdy, kto interesuje się cygarami, nie zawsze chce je kupować w małych ilościach w specjalistycznym sklepie, ale też lubi je przechowywać we własnych czterech ścianach. Ponieważ jednak cygara bardzo szybko tracą swój smak, jeśli nie są odpowiednio przechowywane, należy je chronić. W humidorze cygara utrzymywane są w optymalnej temperaturze i wilgotności, dzięki czemu mogą rozwinąć i zachować pełnię swojego aromatu. Jeśli więc chcemy mieć w domu swoją ulubioną odmianę w większych ilościach, warto rozważyć zakup humidora.

Zakup humidorów ma sens

Jeśli sami lubimy wypić butelkę wina lub dwie i nie mamy też awersji do delektowania się dobrym cygarem, powinniśmy wybierać humidory, które oferują własną chłodziarkę na wino. W ten sposób upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu i będziesz mógł korzystać z optymalnych temperatur. Jeśli jednak głównie palimy tylko cygara i chcemy zapewnić sobie wysoki standard jakościowy na małej przestrzeni, powinniśmy kupić same humidory. Zapewniają one optymalną kontrolę temperatury i kontrolowaną wilgotność w całym wnętrzu.

FAQ

Dlaczego humidory zawsze mają cedrowe szuflady?

Drewno cedrowe jest tradycyjnie stosowane w humidorach. Dobrze wchłania wilgoć, dzięki czemu zapewnia równomierne wchłanianie na całej powierzchni. Dodatkowo aromat drewna podobno odstrasza robaki tytoniowe i pozytywnie wpływa na smak cygar.

Czy połączenie humidora i chłodziarki na wino ma sens?

Humidory w połączeniu z chłodziarkami na wino stają się coraz bardziej popularne. Wynika to między innymi z faktu, że zarówno w przypadku cygar, jak i win dobre i profesjonalne przechowywanie w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju aromatu. Jeśli lubisz pić wino i palić cygara, takie połączenie ma duży sens.

Czy mogę przechowywać cygara w humidorze przez dłuższy czas?

Z reguły cygara można przechowywać w humidorze do pięciu lat, zanim stracą swój aromat.
do góry