3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Głośniki bezprzewodowe

Chcesz rozbudować swój domowy system muzyczny o głośnik bezprzewodowy lub podłączyć do niego smartfon lub odtwarzacz MP3? Przejrzyj duży wybór, który spełni każde wymagania. Ale co jest ważne w głośnikach i jakie cechy wyróżniają poszczególne modele? Ten artykuł zawiera przydatne wskazówki, które pomogą ci przy zakupie głośników bezprzewodowych.

Głośniki bezprzewodowe - co jest w nich takiego wyjątkowego?

Jak sama nazwa wskazuje, modele bezprzewodowe z Bluetooth lub WLAN działają bez kabla. Wielu uważa to za irytujące, a także zmniejsza to zasięg. Głośniki bezprzewodowe oferują wysoką elastyczność i większy porządek. Oferowany jest również bardzo dobry i bogaty dźwięk. Nowoczesny głośnik z Bluetooth jest bardzo popularny ze względu na swoją mobilność. Można go ustawić w dowolnym miejscu, zarówno w domu, jak i w podróży, na przykład w ogrodzie, parku lub na plaży. Można go używać do podłączania wszystkich urządzeń obsługujących Bluetooth i wyposażonych w różne wejścia, takie jak na przykład wejścia cinch lub jack:

 • Smartfon

 • Odtwarzacz MP3

 • Tablet

 • Laptop

 • Komputer stacjonarny

 • Telewizor

 • Wieża stereo

Głośnik z Bluetooth jest łatwy do podłączenia, jeśli urządzenie multimedialne, na przykład telefon komórkowy, ma moduł Bluetooth i nie potrzebuje źródła zasilania, ponieważ zwykle ma akumulator. Waga waha się od 200 gramów do jednego kilograma.

Jakie są rodzaje głośników bezprzewodowych i jakie są ich cechy szczególne?

Oprócz jakości dźwięku decydujące są również funkcje: wiele głośników z Bluetooth posiada wejście AUX, które jest praktyczne do podłączania analogowych urządzeń odtwarzających i umożliwia przewodową transmisję sygnału. Modele z wbudowanym mikrofonem umożliwiają prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym. Zarządzanie połączeniami i sterowanie odtwarzaniem jest również możliwe na różnych urządzeniach, na przykład na głośniku Bluetooth TRK-861. W zależności od wybranego modelu, małe, przenośne głośniki oferują wiele innych funkcji, takich jak:

 • Funkcja radia

 • Bryzgoszczelna obudowa do użytku na zewnątrz

 • Zintegrowany mikrofon

 • Włączane opcjonalnie podbicie basów

 • Regulowany filtr górno- i dolnoprzepustowy

 • Port USB z obsługą MP3, odtwarzanie muzyki z nośników danych, np. pamięci USB lub odtwarzacza MP3

 • Oświetlenie efektowe LED sterowane muzyką

Zakup głośników bezprzewodowych - który wybrać?

Electronic.star to specjalistyczny sklep online. Asortyment jest wszechstronny. Przejrzyj produkty i daj się zainspirować ich różnorodnością i wymienionymi funkcjami. W przypadku zastosowań mobilnych należy oczekiwać kilkugodzinnego czasu pracy akumulatora, jak ma to miejsce na przykład w przypadku radia Blaster DAB. W przypadku korzystania z głośnika głównie w podróży, najlepiej wybrać małe i lekkie urządzenie, w razie potrzeby z obudową odporną na zachlapania. Jeśli chcesz używać go jako urządzenia głośnomówiącego, przydatny jest mikrofon.

FAQ

Co to są głośniki bezprzewodowe?

Posiadasz nowoczesną wieżę stereo i szukasz odpowiednich głośników lub chciałbyś swobodnie podłączyć do niej swój telefon komórkowy lub inne urządzenie? W takim razie powinieneś kupić nowoczesne głośniki z Bluetooth. Umożliwiają one połączenie bezprzewodowe. Odbierają one polecenia i sygnały przez Bluetooth. Połączenie jest nawiązywane między urządzeniami.

Jakie są zalety głośnika bezprzewodowego?

Głośnik bezprzewodowy Bluetooth można podłączyć do różnych urządzeń. Wyróżnia się dużą wygodą, elastycznością i mobilnością. Możesz łatwo i szybko podłączyć urządzenia obsługujące technologię Bluetooth do głośnika i słuchać muzyki w dowolnym miejscu, w domu lub w podróży.

Dla kogo przeznaczone są głośniki bezprzewodowe?

Ponieważ głośniki z Bluetooth nie wymagają żadnych kabli, są one szczególnie odpowiednie do użytku mobilnego. Wiele przenośnych głośników jest tak małych, że można je nosić w każdej torbie. Transmisja odbywa się za pośrednictwem standardu Bluetooth, który jest obecnie obsługiwany przez praktycznie każdy smartfon, a także wiele innych urządzeń mobilnych.
do góry