3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Kup gryfy i sztangi - zapewnią łatwe podnoszenie ciężarów

Gryfy i sztangi stanowią istotę treningu siłowego i są niezbędne w podnoszeniu ciężarów. Rwanie, wypychanie i przekładanie, martwy ciąg, spacer farmera czy wiosłowanie sztangą - intensywny trening siłowy wymaga po prostu gryfów i sztang oraz odpowiednich obciążeń.

Nasz sklep oferuje nie tylko gryfy i sztangi olimpijskie, ale także hantle curl w kształcie "ß", mniejsze gryfy i sztangi do wygodnego użytku w domu, specjalne gryfy do specjalnych ćwiczeń ze sztangami, a wszystko to przy zachowaniu modułowej niezawodności systemów gryfów i sztang.

Gryfy i sztangi i ich miejsce w podnoszeniu ciężarów - intensywny trening siłowy dla zaawansowanych i początkujących

W przypadku gryfów i sztang obowiązują te same zasady co w przypadku innych swobodnych obciążeń: w przeciwieństwie do treningu na sprzęcie nie ma nakazanej przez maszynę ścieżki obciążenia. Dzięki temu trening jest bardziej wymagający, intensywniejszy i przede wszystkim angażuje w każdym ćwiczeniu znacznie więcej grup mięśniowych. Czy to na ławce, czy swobodnie podczas przysiadu - gryf i sztanga wymagają nie tylko siły, ale i koordynacji.

Ćwiczenia z gryfem i sztangą nie bez powodu są klasyką i królewską dyscypliną treningu siłowego. Ćwiczenia obejmują wyciskanie na ławce, martwy ciąg, rwanie i wypychanie, ale także ćwiczenia z treningu funkcjonalnego, takie jak jumping jacks ze sztangą. Czy to z ciężkimi obciążeniami na hantle, czy bez żadnego obciążenia, trening z gryfem lub sztangą jest zawsze wyzwaniem, ponieważ obciążenie nie ma centralnego środka ciężkości, ale dwa środki ciężkości do skoordynowania bocznego. Dotyczy to też gryfu olimpijskiego o (znormalizowanym) ciężarze własnym 20 kilogramów bez obciążeń na hantle.

Jest to szczególnie istotne w przypadku takich ćwiczeń jak wyciskanie na ławce, wyciskanie na barkach, przysiady i martwy ciąg, ponieważ równowaga ciężaru ciała zapewnia szczególnie wszechstronne wykorzystanie mięśni. Prawidłowe wykonanie, które jest oczywiście koniecznym warunkiem, zawsze wzmacnia koordynacyjne grupy mięśniowe, nogi i core.

System modułowy dla kompletnego treningu

Nasz sklep oferuje szeroki wybór gryfów, które indywidualnie i ergonomicznie wzbogacają każdy program treningowy. Dzięki znormalizowanym rozmiarom mocowań (50 mm dla sztang olimpijskich i mniejszym gwintom 30 mm pasującym do sztang i hantli jednoręcznych) gryfy nadają się idealnie do odpowiednich obciążeń. W szczytowym momencie gryfy olimpijskie z łatwością unoszą kilkaset kilogramów.

Specjalne kształty hantli lub zestawy gryfów i sztang są oczywiście również dostępne w naszym sklepie. Specjalistyczne kształty zapewniają lepszy chwyt np. przy wykonywaniu curls czy martwego ciągu. Oznacza to, że w naszym sklepie znajdziesz idealny gryf do każdego możliwego ćwiczenia. Nie ma więc kompromisu w kwestii pożądanej wagi, kształtu, wykończenia czy jakości.

Choć profesjonalny trening z gryfem czy sztangą od dawna jest domeną siłowni, nasz asortyment ułatwia trening z gryfami lub sztangami i obciążeniami także w domu. Szczególnie mniejsze, lżejsze gryfy nadają się również dla początkujących i dzieci, a także zapewniają profesjonalne warunki w domowej siłowni.

Więcej siły i więcej mocy - kup gryf i sztangę i trenuj profesjonalnie

Skuteczny trening siłowy, dynamiczne podnoszenie ciężarów i atletyczna, umięśniona sylwetka wymagają odpowiedniego sprzętu fitness. A żaden sprzęt nie jest takim synonimem treningu siłowego jak gryf czy sztanga. Różnorodność ćwiczeń, które można wykonywać z gryfami i sztangami, pozwala na tak wszechstronny trening, nawet bez ławki, że można efektywnie i różnorodnie trenować całe ciało.

Dzięki naszemu wyborowi różnych gryfów i sztang zarówno profesjonalni bywalcy siłowni, jak i osoby początkujące, szukające idealnego sprzętu do domowego treningu, znajdą optymalny gryf lub sztangę dla swoich potrzeb.

do góry