Gumy do ćwiczeń

Wybierz
Sortuj według
19 Trafienia dla "Gumy do ćwiczeń"
Filtrowanie i sortowanie
Gumy do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń

Wiele osób wykorzystuje gumy do ćwiczeń do treningu siłowego. Są elastyczne i słusznie stają się coraz bardziej popularne jako narzędzie treningowe, ponieważ obszary ich zastosowania są bardzo różnorodne. Czym jednak dokładnie są i jak je rozsądnie stosować? Jakie ćwiczenia można z nimi wykonywać, jakie są zalety i różnice między poszczególnymi gumami?

Guma do ćwiczeń - elastyczna, uniwersalna i skuteczna w użyciu

Gumy do ćwiczeń to elastyczne gumy, często wykonane z lateksu lub gumy. Są one uważane za wszechstronne narzędzie fitness, zarówno w domu, jak i w podróży. Można je wykorzystać do ćwiczeń w podciąganiu i trzymaniu. Trenować można zwłaszcza głębsze grupy mięśni. Dzięki gumom możliwe jest dostarczenie bodźców wzrostowych do mięśni.

Działanie gumy do ćwiczeń jest proste:

poddaje się naciągowi, reaguje przeciwciągiem, a to pozytywnie wpływa na muskulaturę i wzrost mięśni. Naprężenie powoduje utrudnienie zakresu powtórzeń, przez co ćwiczenie jest bardziej intensywne, a efekt większy. Oprócz wzmocnienia mięśni wspiera to koordynację ruchową, motorykę i poczucie równowagi.

Gumy są wykorzystywane w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak:

 • trening siłowy
 • kulturystyka
 • joga
 • podnoszenie ciężarów
 • gimnastyka
 • cardio

Gumy do ćwiczeń do treningu siłowego - możliwy szeroki zakres ćwiczeń

Gumy dostępne są w różnych długościach i poziomach oporu. Trening z mniejszą gumą fitness jest dobry na wzmocnienie nóg i pośladków. Dłuższe gumy są idealne do różnych ćwiczeń, takich jak:

 • przysiady
 • trening bicepsów
 • ćwiczenia na wioślarzu

5-częściowy zestaw gum fitness o różnym oporze jest idealny do indywidualnego treningu całego ciała. Dzięki niemu dostępna jest zawsze odpowiednia guma do rozciągania, umiarkowanego treningu i intensywnego treningu siłowego. Jeśli guma ma raczej lekki opór, nadaje się do treningu mniejszych mięśni, np. tricepsa. Gumy o większym oporze są idealne do ćwiczeń dużych mięśni, na przykład ud.

Uwaga:

ważne jest, aby bodziec stale wzrastał. Dlatego należy systematycznie zwiększać opór, przechodząc od lżejszego do wyższego oporu. Tutaj również zestaw ma swoje zalety.

Pomoce do podciągania:

Podciąganie z gumą działa w następujący sposób: zawiązuje się go na środku drążka do podciągania, a następnie staje się w dolnej pętli i można wykonywać ćwiczenie. Wysokiej jakości gumy do ćwiczeń wykonane są z odpornego na rozdarcie lateksu, dzięki czemu nadają się również dla osób z większą wagą ciała. Gumy do podciągania lub pomoce do podciągania są wykorzystywane na przykład do wspierania treningu siłowego:

 • podciągania
 • dipsów
 • pompek

Są bardzo dobre do rozgrzewki, rozciągania, jak również do kompletnego treningu. Łatwe zaczepienie sprawia, że są idealne do treningu w racku.

Kup gumy do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń były pierwotnie wykorzystywane w szczególności w fizjoterapii do ukierunkowanej regeneracji określonych regionów mięśni. Ponadto zwłaszcza zawodowi sportowcy używali ich do rozciągania mięśni i przeprowadzania intensywnych treningów. W międzyczasie sportowcy rekreacyjni również dostrzegli wiele ich zalet. Gumy są idealne do rozbudowy mięśni, ale wspierają także mobilność, zdolności motoryczne, poczucie równowagi i wiele więcej. Dzięki naturalnym ruchom chronią stawy. Za pomocą gumy do ćwiczeń można wykonywać wiele różnych ćwiczeń. Umożliwiają to również różne klasy oporów. Czy to początkujący czy profesjonalista - każdy znajdzie odpowiednią gumę.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.