3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Orbitreki

Jeśli chcesz uniknąć zatłoczonych siłowni, drogich członkostw i długich podróży, powinieneś kupić sprzęt fitness do domu, abyś mógł elastycznie trenować w dowolnym czasie i zrobić wiele dobrego dla swojego zdrowia. Bardzo popularny do efektywnego treningu wytrzymałościowego i mięśniowego jest orbitrek, który dostępny jest w różnych wersjach i z różnymi funkcjami. W dalszej części wyjaśniamy wszystko, co warto wiedzieć: jak działa ten sprzęt fitness, dla kogo jest odpowiedni, jakie są zalety treningu i jak wysokie jest spalanie kalorii przy użyciu orbitreka?

Utrzymanie dobrej kondycji dzięki orbitrekowi

Orbitrek to jedno z najpopularniejszych urządzeń treningowych. Dzięki niemu można szybko i skutecznie trenować różne obszary ciała i grupy mięśniowe, takie jak uda, łydki i mięśnie piersiowe w tym samym czasie. Ciągły ruch wzmacnia kondycję, trenuje koordynację dzięki przeciwstawnym ruchom rąk i nóg oraz podkręca metabolizm.

Trening jest odpowiedni również dla początkujących, ponieważ ten przyrząd cardio zapewnia sekwencję ruchów i można wybierać pomiędzy różnymi poziomami trudności. Szczególnie praktyczny jest orbitrek, który można złożyć. Daje to możliwość schowania go, gdy nie jest używany, co jest szczególnie korzystne, gdy przestrzeń jest ograniczona.

Orbitrek do użytku domowego - dobre spalanie kalorii i trening, który jest delikatny dla stawów

Orbitrek pozwala spalić dużo kalorii w krótkim czasie, ponieważ angażuje całe ciało. W zależności od poziomu trudności i kondycji można spalić 700 kalorii na godzinę. Dobrą rzeczą jest to, że płynna sekwencja ruchów jest szczególnie delikatna dla stawów, dzięki czemu trening jest przyjemniejszy niż jogging. Oznacza to, że osobom z nadwagą lub mającym problemy zdrowotne również zalecany jest zakup orbitreka.

Mogą na nim trenować również osoby mające problemy z kręgosłupem lub kolanami. Dzięki ruchom ślizgowym poprawia się ruchomość stawów, odciąża się plecy i stymuluje układ krążenia. Nowoczesne urządzenia mają wbudowany komputer, który wyświetla różne wartości, np:

  • pokonaną odległość
  • prędkość
  • kadencję
  • spalanie kalorii na orbitreku
  • analizę tkanki tłuszczowej
  • tętno
  • upływający czas

Wiele poziomów ćwiczeń, funkcji i programów, takich jak wchodzenie po schodach czy trening interwałowy, umożliwia efektywny trening.

Orbitrek czy bieżnia? Jakie są różnice?

W przeciwieństwie do bieżni, podczas ćwiczeń na orbitreku całe ciało jest w ruchu, od nóg po ręce. Wiele grup mięśniowych jest wzmacnianych jednocześnie, nogi są trenowane w sposób podobny do biegania, ale stawy nie są obciążane przez uderzenia, ponieważ stopy zawsze mają kontakt z powierzchniami. W ten sposób zapobiega się skręceniom. Ćwicząc na przyrządzie, odczuwa się mniejszy wysiłek w porównaniu z bieżnią.

Kup orbitrek

Zachowanie formy i brak konieczności wychodzenia z mieszkania czy domu - orbitrek domowy to umożliwia. Jest to sposób na zwiększenie sprawności, wytrzymałości i kondycji w sposób delikatny dla stawów i spalający dużo kalorii. Ćwiczenia pomagają zapobiegać chorobom układu krążenia. Większość przyrządów oferuje wiele różnych poziomów oporu, dzięki czemu można dostosować intensywność i trening stosownie do wszystkich poziomów sprawności. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, składany orbitrek będzie idealnym wyborem. Nowoczesne urządzenia oferują wartościowe programy i funkcje oraz pokazują postęp.

do góry