Tenis stołowy

Wybierz
Sortuj według
2 Trafienia dla "Tenis stołowy"
Filtrowanie i sortowanie
Tenis stołowy

Tenis stołowy - idealne połączenie sportu i zabawy

Tenis stołowy od zawsze był jednym z najpopularniejszych sportów z piłką, inspirującym zarówno dzieci, jak i dorosłych. O ile jednak dawniej ludzie grali zazwyczaj tylko w miejscach, gdzie znajdował się stół do tenisa stołowego, o tyle dziś każdy może kupić swój własny stół i ustawić go w domu.

Wewnątrz lub na zewnątrz

Istnieje wiele różnych rodzajów stołów do tenisa stołowego, które różnią się materiałem i wymiarami. Jeśli chcesz kupić stół do tenisa stołowego, zastanów się wcześniej, gdzie chcesz go umieścić. Jeśli stół jest narażony na działanie czynników atmosferycznych, należy wybrać model do użytku na zewnątrz. Są one zazwyczaj wykonane z żywicy melaminowej lub aluminiowych płyt kompozytowych i są odporne na wahania temperatury i wilgoć. Dodatkowo można je również przechowywać pod wiatą samochodową lub w garażu. Drobna płyta wiórowa, która jest bardziej wrażliwa na wilgoć, jest zwykle używana w przypadku stołów przeznaczonych do użytku wewnętrznego. Oczywiście można też ustawić stół do użytku zewnętrznego w pomieszczeniach.

Współzawodnictwo lub rekreacja

Stoły zawodnicze muszą spełniać inne wymagania niż stoły rekreacyjne. Dlatego należy również zastanowić się, w jaki sposób chcemy korzystać ze stołu do tenisa stołowego. Stoły zawodnicze posiadają określone wymiary. W szczególności grubość stołu musi wynosić co najmniej 25 mm, aby uzyskać aprobatę ITTF. Do sportów rekreacyjnych wystarczą również prostsze modele. Od jakości stołu zależą jednak również właściwości gry i jakość odbicia. Warto wziąć to pod uwagę przy zakupie.

Praktyczna funkcja - składany stół do tenisa stołowego

Często w domu nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby ustawić stół do tenisa stołowego na stałe. W tym przypadku masz możliwość zakupu stołu, który po zakończeniu gry możesz łatwo złożyć i przechowywać w kompaktowy sposób. Równie stabilne są stoły składane. W większości przypadków można regulować wysokość nóg, co gwarantuje wystarczającą stabilność.

Stół do tenisa stołowego dla zdrowia

Tenis stołowy to nie tylko zabawa, to skuteczny sport uprawiany w Niemczech w klubach przez ponad 550 000 osób. Pozytywnych aspektów jest niezliczona ilość, począwszy od ogólnego obciążenia mięśni całego ciała bez większego ryzyka kontuzji poprzez wzmocnienie zdolności psychomotorycznych, koncentracji i refleksu. Te ostatnie dzięki tenisowi stołowemu mogą rozwijać dzieci już w młodym wieku. Osoby starsze mogą zapobiegać chorobom, takim jak Alzheimer czy demencja, ponieważ wymagana jest stała koordynacja między układem mięśniowo-szkieletowym a mózgiem. Dodatkowo wzmacnia się układ sercowo-naczyniowy, ponieważ cały czas jest się w ruchu.

Stół do ping ponga dla przyjaźni

Tenis stołowy, często nazywany ping pongiem, jest wspaniałym sportem, który służy do nawiązywania kontaktów towarzyskich, spotkań towarzyskich i zawierania prawdziwych przyjaźni. Można to zrobić również w domu dzięki własnemu stołowi. Zaproś swoich przyjaciół i rozegrajcie swój własny mały turniej tenisa stołowego. Różne formy gry dają możliwość wspólnej zabawy w parach lub z kilkoma graczami.

Czy wiesz, że tak naprawdę istnieje różnica między tenisem stołowym a ping pongiem? W ping pongu metoda liczenia jest nieco inna i używa się rakietek pingpongowych. Różnią się one od klasycznych rakietek do tenisa stołowego tym, że nie posiadają gumowanej powierzchni. Gra toczy się na gołym drewnie, pokrytym co najwyżej papierem ściernym. Wszyscy zawodnicy mają taką samą rakietkę. Ze względu na brak gumy uderzenia nie mają tak dużej rotacji i prędkości. Dzięki temu gra jest bardziej rekreacyjna, czyli lekki ping pong. Ale czy to ping pong, czy tenis stołowy, do obu tych gier potrzebny jest stół do tenisa stołowego.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.