Doniczki

Wybierz
Sortuj według
  • Strona 1 / 7
158 Trafienia dla "Doniczki"
Filtrowanie i sortowanie
  • Strona 1 / 7
Doniczki

Wysokiej jakości donice: właściwy dom dla twoich cennych roślin

Jeśli chcesz stworzyć zieloną oazę we własnych czterech ścianach, na tarasie, balkonie lub w ogrodzie, donice i kwietniki oferują maksymalną elastyczność w indywidualnym projektowaniu. Z ich pomocą możesz dać upust swojej kreatywności i zapewnić swoim kwiatom i roślinom zielonym, a nawet warzywom, miejsce, w którym będą się dobrze czuły i rozwijały. Nasz sklep internetowy oferuje szeroki asortyment pojemników i donic na kwiaty - wysokiej jakości produktów w świetnych wzorach.

Wybierz skrzynkę na rośliny, która odpowiada twoim wymaganiom

W zależności od tego, jakie rośliny chcesz w nich umieścić i gdzie chcesz je ustawić, wybrane przez ciebie donice powinny być odpowiednio duże i wykonane z odpowiedniego materiału. Bo o ile niektóre materiały nadają się do użytku zewnętrznego bez ograniczeń, o tyle inne są przeznaczone tylko do użytku wewnętrznego. Oferujemy donice, prostokątne, kwadratowe lub okrągłe, wykonane z różnych materiałów, między innymi:

  • z włókna szklanego, do użytku wewnątrz i na zewnątrz

  • z powlekanej blachy stalowej do użytku zewnętrznego

  • z polystonu i kamienia włóknistego na zewnątrz i do wewnątrz

  • z włókniny, do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, przepuszczające powietrze i wodę

Skrzynia z kratką najlepiej nadaje się do roślin pnących, takich jak niektóre kwiaty lub nawet warzywa, takie jak ogórki czy pomidory. Nie trzeba wtedy mocować dodatkowych pomocy do roślin pnących w pobliżu pojemnika, bo te są już zintegrowane.

Zalety i zastosowanie pojemników na rośliny

Niezależnie od tego, gdzie je wykorzystasz, nasze donice mają tę wielką zaletę, że możesz je użyć do szybkiego i bezproblemowego transportu roślin wewnętrznych i ogrodowych dokładnie tam, gdzie chcesz. Jest to jeszcze łatwiejsze, jeśli ustawisz pojemniki na podstawce lub podeście na kółkach. W przypadku roślin o dużym zapotrzebowaniu na wodę można to lepiej zapewnić w donicach, ponieważ wtedy woda do nawadniania nie wsiąka w ziemię bez wcześniejszego wykorzystania. Jeśli zastosujesz podłoża zatrzymujące wodę, zapewnisz przez to ciągłe uwalnianie wody do korzeni roślin. Pojemniki kwiaty i donice pozwalają na wystawienie delikatnych roślin na zewnątrz latem i przeniesienie ich z powrotem do środka zimą. A specjalne pojemniki są tak duże, że można je wykorzystać do stworzenia kompletnej grządki warzywnej na bardzo małej przestrzeni, na przykład podwyższonej rabaty z blachy stalowej.

Odpowiednie donice i pojemniki na każdą potrzebę

W naszym asortymencie znajdują się odpowiednie skrzynki i pojemniki do sadzenia roślin spełniające wszelkie wymagania, dzięki czemu można łatwo zaaranżować rośliny w pomieszczeniach i na zewnątrz oraz zapewnić im najlepszą możliwą opiekę. Przejrzyj w spokoju nasz asortyment, a następnie możesz wygodnie i bezpiecznie kupić pojemniki na rośliny, które są ci potrzebne.

FAQ

Jakie pojemniki wytrzymują mróz?

Do użytku zewnętrznego w zimie najlepiej nadają się donice wykonane np. z włókna szklanego, polystonu czy powlekanej blachy stalowej.

Jak duża musi być skrzynka na rośliny?

Zależy to od rośliny, która ma się w niej mieścić. Dlatego przed zakupem pojemnika najlepiej dowiedzieć się, jakie wymagania przestrzenne ma dana roślina.

Czy wszystkie donice mają otwory drenażowe?

Wiele, ale nie wszystkie doniczki mają otwory drenażowe, aby zapobiec zaleganiu wody przy korzeniach. W opisach naszych artykułów można znaleźć informację, czy dany produkt jest wyposażony w drenaż.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.