3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Regeneracja i profilaktyka dzięki wałkowi do masażu

Napięcia, obolałe mięśnie i sklejone powięzi bolą. Wałek do masażu pomaga zapobiegać i łagodzić te problemy.

Zbyt dużo lub zbyt mało ruchu, siedząca praca lub jednostronne obciążenie w pracy mają negatywny wpływ na nasz układ mięśniowo-szkieletowy. W efekcie pojawiają się bóle mięśni i pleców, problemy z krążeniem, a drobne powięzi sklejają się. Regularne ćwiczenia z wałkiem pomagają zapobiegać tym dolegliwościom. Istniejące ograniczenia mogą zostać szybciej zredukowane poprzez ukierunkowany trening z użyciem sprzętu sportowego.

Jak działa wałek do masażu?

System jest prosty: rolka z twardej pianki zastępuje w tej technice masażystę. Poprzez powolny, ukierunkowany masaż bolesnych lub wrażliwych części ciała mięśnie są rozciągane. Delikatny ucisk pobudza krążenie krwi. Różne powierzchnie i różne stopnie twardości dodatkowo wzmacniają działanie wałka i indywidualnie zapewniają najlepszy możliwy rezultat. Możesz dostosować dokładnie ucisk, stosując go tak, aby był odczuwalny, ale nie był niekomfortowy.

Jaki wałek do jakiego zastosowania?

Jeśli chcesz kupić wałek do masażu po raz pierwszy, wybierz model uniwersalny. Ma szerokość odpowiednią do masażu pleców oraz nóg i ramion. Węższe wałki o mniejszej średnicy są idealne, jeśli chcesz pracować nad napięciem w szyi. Specjalne wersje są dostosowane do poszczególnych części ciała. Wałek do masażu nóg może być nieco twardszy niż wałek do masażu twarzy. Wałek do masażu z uchwytem dobrze sprawdza się na udach, w wielu modelach uchwyt można zdjąć.

Wałek do masażu - odpowiedni materiał

Wałki do masażu wykonane z drewna są zgrabne i idealne dla wszystkich, którzy cenią sobie przyjemną powierzchnię naturalnego materiału. Wielu użytkowników preferuje wałki wykonane z twardej pianki. Dostępne są w różnych stopniach twardości, dzięki czemu nawet osoby wrażliwe na nacisk mogą czerpać przyjemność z regularnych ćwiczeń. Wysokiej jakości sztywna pianka jest odporna na starzenie, dzięki czemu zachowuje swój kształt przez długi czas. Wałki do masażu pleców dostępne są w modnych kolorach, możesz wybrać swój ulubiony kolor lub zamówić poręczne urządzenie pasujące do Twojego sportowego stroju.

Rolki do powięzi i ich rezultat

Ta nazwa wałka do masażu mówi wiele o jego właściwościach. Ze względu na możliwość rozluźnienia sklejonych powięzi wałki stały się kilka lat temu hitem sprzedażowym. Powięź to włóknista tkanka podtrzymująca, która przebiega przez całe ciało. Zbyt mała ilość ruchu, wiek, a czasem także niezdrowa dieta mają negatywny wpływ na powięzie. Rezultatem jest ból, który waha się od tępego do przeszywającego w bolących strefach ciała. Wałki do powięzi delikatnie rozluźniają sklejone powięzie i pobudzają krążenie krwi. Dzięki temu w naturalny sposób zmniejsza się ból.

Uwolnij napięcia i blokady za pomocą wałka do masażu

Kolejnym obszarem zastosowania są duże i małe partie mięśniowe. To właśnie tutaj wałek do masażu pleców pokazuje swoje podwójne działanie: rozciąga mięśnie i pobudza krążenie krwi. Powstałe w ten sposób głębokie ciepło jest z kolei przenoszone na mięśnie, co wpływa pozytywnie na krążenie. Ćwiczenia zajmują tylko kilka minut każde, efekt przychodzi przy regularnym stosowaniu.

Już teraz skorzystaj z tego poręcznego akcesorium fitness. Kupując wałek do masażu, można samemu przekonać się o jego zaletach. Filmy instruktażowe pokazują drogę do przyjemniejszego życia bez problemów z mięśniami i plecami.

do góry