3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Maszynki do makaronu - idealne do własnych kompozycji makaronowych

Pyszny makaron jest dostępny tylko w restauracji? Nie - równie wiele wariantów tych popularnych dań można przygotować w domu. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt. Może to być elektryczna maszynka do makaronu lub ręczna maszynka do makaronu. Bądź aktywny w kuchni i twórz wspaniałe dania z makaronu za pomocą wysokiej jakości maszynki do makaronu.

Własna maszynka do makaronu - różne typy do wielu rodzajów makaronu

Przyrządzanie własnych dań z makaronu to świetna zabawa. Dzięki funkcjonalnym akcesoriom operacje są łatwe do wykonania. Istnieją różne wersje tego rozwiązania. Przed rozważeniem zakupu maszynki do makaronu należy wyjaśnić, czy właściwym wyborem będzie maszynka obsługiwana ręcznie czy wspomagana elektrycznie. Rodzaje maszyn do makaronu: urządzenia obsługiwane ręcznie, wersje z napędem elektrycznym i maszyny w pełni automatyczne.

Ręcznie obsługiwana maszyna jest predestynowana do szybkiego przetwarzania nawet zagniecionego ciasta na makaron. Za pomocą włożonego wałka można bez wysiłku rozwałkować gładkie i równe arkusze ciasta. Są one podstawą do produkcji najróżniejszych odmian makaronów. Ogólna wskazówka: jeśli dodasz wystarczającą ilość mąki do ciasta przed jego rozwałkowaniem, nie będzie się ono przyklejać do wałka - co również ułatwi jego późniejsze czyszczenie. Ten typ maszyny dobrze nadaje się do makaronów nadziewanych.

Urządzenia elektryczne wchodzą w grę, jeśli chcesz przygotować większe ilości makaronu. Na przykład, czy chcesz, aby cała Twoja rodzina i przyjaciele korzystali z dań z makaronu - kilka razy w tygodniu? W tym przypadku elektryczna maszynka do makaronu może być opłacalna - podobnie jak w przypadku przygotowywania makaronu na przyjęcia.

To może odpowiedzieć na kolejne pytanie, jaką maszynkę do makaronu powinienem kupić? Najlepsza maszynka do makaronu to najprawdopodobniej ta, która odpowiada Twoim potrzebom.

Jakość, wygląd i funkcje - wybór najlepszej maszynki do makaronu

Jakie funkcje ma wysokiej jakości maszynka do makaronu, aby można było łatwo przetwarzać świeże ciasto na makaron? Korzystna jest obudowa wykonana z chromowanej blachy stalowej lub stali nierdzewnej. Stabilne zaciski stołowe lub stopy zaciskowe o dużej rozpiętości zapewniają pewną pozycję na stole i bezpieczeństwo.

Inne cechy maszynek do makaronu to wałki ze stali nierdzewnej i drewniana korba. Przystawka duplex o dwóch szerokościach jest idealna do przygotowywania makaronu wstążkowego, takiego jak fettuccine (6,5 mm) i tagliatelle (2,0 mm). Regulowane wałki ugniatające o różnych grubościach są optymalne dla równych i gładkich arkuszy ciasta. Można z niego przygotować całe arkusze ciasta na cannelloni, lasagne, ravioli i inne nadziewane makarony. Stal nierdzewna ma nie tylko szlachetny wygląd, ale jest również łatwa w utrzymaniu.

Nudelmaschinen FAQs

Czym charakteryzuje się dobrej jakości maszynka do makaronu?

Materiał obudowy powinien być wykonany ze stali nierdzewnej, a rolka z aluminium. Zapewnia to długi okres trwałości i ułatwia procedury konserwacyjne. Jeśli pasujące akcesoria są łatwe w montażu, ułatwia to intuicyjną obsługę. Różne dołączone przystawki również charakteryzują różnorodność rodzajów makaronów, które można przygotować.

Jakie rodzaje makaronu można przygotować za pomocą maszynki do makaronu?

Nadaje się do spaghetti, ravioli, cannelloni, agnolotti, empanadas, tortillini, fettuccine i tagliatelle.

Ile trzeba zapłacić za dobrą maszynkę do makaronu?

Jeśli ręczna maszynka do makaronu jest wystarczająca do twoich celów, około 40,00 do 50,00 EUR wystarczy, aby uzyskać dobrą maszynkę do makaronu. Włoskie modele tradycyjne są droższe i dostępne od 90,00 EUR. Elektryczne i w pełni automatyczne maszynki do makaronu są dostępne w cenie od około 150,00 EUR.
do góry