Obciążenia do ćwiczeń

Wybierz
Sortuj według
21 Trafienia dla "Obciążenia do ćwiczeń"
Filtrowanie i sortowanie
Obciążenia do ćwiczeń

Budowanie dużych mięśni nie musi wymagać drogiego sprzętu, treningu z ciężarami czy częstych wizyt na siłowni. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom, które naśladują rzeczywisty zakres ruchu poszczególnych grup mięśniowych ciała, można zbudować mięśnie i siłę funkcjonalną. Wiele z tych ćwiczeń można wykonać przy użyciu niewiele więcej niż własnej masy ciała i być może taśmy oporowej lub hantli. Tak długo, jak wykonujesz ćwiczenia z obciążeniami do ćwiczeń poprawnie, możesz wykonać ciężki trening w krótkim czasie.

Różne rodzaje treningu z obciążeniami do ćwiczeń

Podczas treningu z własnym ciężarem stosuje się liczne ćwiczenia złożone. W ten sposób można trenować kilka grup mięśniowych jednocześnie, podczas gdy klasyczny trening siłowy z ciężarami obejmuje głównie ćwiczenia izolacyjne.

Typowe ćwiczenia do treningu z własnym ciężarem to:

  • Planki: Ddoskonałe ćwiczenia poprawiające napięcie ciała i wzmacniające mięśnie brzucha.
  • Przysiady: przysiady napinają uda i pośladki.
  • Dipy: dipy powinny być najlepiej wykonywane z krzesłem lub podobnym jako podwyższeniem. Trenujesz triceps i dolną część klatki piersiowej.
  • Brzuszki: żaden trening z obciążeniami do ćwiczeń nie powinien obyć się bez brzuszków dla ujędrnienia mięśni brzucha.
  • Pompki: pompki przede wszystkim wyrabiają klatkę piersiową, plecy i triceps.

Do czego służy trening z obciążeniami do ćwiczeń?

Trening z obciążeniami do ćwiczeń stosuje się po to, by móc trenować łatwo, w dowolnym miejscu i czasie. Szczególnie w podróży oferuje miły sposób, aby nie musieć przerywać swojej zwykłej rutyny treningowej.

Porady dotyczące zakupów do treningu z obciążeniami do ćwiczeń

Jeśli chcesz wyciągnąć maksimum z treningu z własnym ciężarem, możesz skorzystać z różnych pomocy. Należą do nich:

  • Uchwyty do pompek: specjalne uchwyty do czystego wykonywania pompek chronią nadgarstki. Uchwyty zwiększają również komfort wykonywania różnych wariantów pompek.

  • Pierścienie gimnastyczne Comp Rings: zestaw pierścieni gimnastycznych jest idealny do podciągania, dipów lub muscle-upów. Wspomaga efektywny trening górnych partii ciała i wzmacnia mięśnie core. Niestabilność pierścieni stanowi większe wyzwanie dla mięśni niż statyczne środowisko.

  • Kamizelka obciążeniowa Monstervest: kamizelka obciążeniowa 30 kg wspiera trening siłowy i wytrzymałościowy. Jest one obciążona trzydziestoma metalowymi ciężarkami, które można indywidualnie wyjmować. W ten sposób można stopniowo budować większą wytrzymałość w czasie, regularnie zwiększając ciężar kamizelki. Kamizelka może być indywidualnie dopasowana do różnych kształtów ciała.

  • Stojak na pompki/stojak na dipy: dzięki wielofunkcyjnemu stojakowi możesz wykonywać kilka ćwiczeń jednocześnie. Nadaje się do pompek, dipów, pompek, podnoszenia nóg i pokrewnych ćwiczeń. Zintegrowany jest również trenażer z pętlą, co sprawia, że maszyna jest niezbędna do treningów z obciążeniami do ćwiczeń.

Trening z obciążeniami do ćwiczeń FAQ

Co to jest trening z obciążeniami do ćwiczeń?

Termin ten odnosi się do treningu z wykorzystaniem masy własnego ciała. Polega to na wykorzystaniu masy własnego ciała zamiast hantli czy sprzętu.

Co jest potrzebne do treningu z własnym ciężarem ciała?

Niewiele! Potrzebny jest strój sportowy i ewentualnie mata. Do niektórych ćwiczeń można użyć taśm oporowych lub hantli, aby uczynić je bardziej intensywnymi.

Jakie są korzyści z treningu z obciążeniami do ćwiczeń?

Trening można przeprowadzić w dowolnym czasie i miejscu. Nie ma żadnych kosztów związanych ze studiem czy sprzętem. Trening wzmacnia mięśnie głębokie, poprawia napięcie ciała i postawę.

Czy trening z masą własnego ciała jest skuteczny?

Trening z obciążeniami do ćwiczeń spala tyle samo kalorii co bieg długodystansowy. Dodatkowo trening stymuluje rozwój mięśni. Więcej mięśni oznacza więcej kalorii spalanych w spoczynku.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.