Wentylatory obrotowe

Wentylator podłogowy - dla świeżej bryzy w gorące letnie dni

Ponieważ klimatyzatory są w Niemczech raczej wyjątkiem, wentylatory podłogowe są kolejną najlepszą opcją, aby przetrwać gorące letnie dni i noce. Zapewniają świeżą bryzę i schłodzenie, ponieważ dzięki strumieniowi powietrza powietrze cyrkuluje i chłodzi naszą skórę. Dzięki różnym modelom i możliwościom regulacji możesz dostosować Twój nowy wentylator podłogowy do swoich potrzeb i przyszłego miejsca użytkowania.

Który wentylator podłogowy pasuje do Twojego zastosowania? Różne modele w skrócie

Zgodnie ze swoją nazwą, wszystkie mają stojak - i zazwyczaj regulowany drążek teleskopowy, za pomocą którego można indywidualnie zablokować wysokość. Również głowica wentylatora obraca się zazwyczaj swobodnie w razie potrzeby pod kątem około 180 stopni. Dzięki temu można lepiej dostosować przepływ powietrza do osobistych preferencji.

W klasycznym wariancie zastosowano łopatki napędzane silnikiem, które umieszcza się w okratowanej obudowie - dzięki temu unika się przypadkowego kontaktu z obracającymi się łopatkami. Często taki wentylator stojący ma w zestawie pilota, wtedy nie trzeba wstawać z kanapy czy łóżka, żeby na przykład zmienić intensywność czy obrót głowicy.

Alternatywą jest wentylator podłogowy z chłodzeniem wodnym, który często nazywany jest również wentylatorem mgiełkowym. Modele te zwiększają wilgotność i wytwarzają chłodniejszy strumień powietrza dzięki chłodzeniu wodnemu. Warto je rozważyć, jeśli latem doświadczamy bardzo suchego powietrza w pomieszczeniach.

Inną opcją są wentylatory kolumnowe, które w przeciwieństwie do klasycznych nie mają już centralnego wirnika, ale kilka głowic łopatkowych umieszczonych pionowo jedna nad drugą. Ze względu na swój wydłużony kształt są szczególnie polecane, gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią. Sprawdzają się również jako wentylator podłogowy, który musi być cichy.

Cechy i właściwości wentylatora podłogowego

Średnica wirnika powinna być skorelowana z wielkością pomieszczenia. Średnice około 30 cm nadają się dobrze do pomieszczeń standardowych; w przypadku większych pomieszczeń zaleca się średnicę 40-50 cm, aby stworzyć silniejszy przepływ powietrza. To samo dotyczy mocy: 30-40 W wystarczy do małych pomieszczeń, 50 W i więcej do większych powierzchni.

Jeśli chcesz, aby wentylator podłogowy był cichy, na przykład dlatego, że chcesz go używać podczas snu, poziom głośności podany przez producenta jest ważną wskazówką. poziom 40 dB jest odpowiedni do spania i mniej głośny niż normalna rozmowa (około 55 dB).

Jeśli chcemy używać wentylatora podłogowego z pilotem, to oczywiście musi być on dołączony do zestawu. Niektóre modele mają nawet własną aplikację. Jeśli chcemy często zmieniać położenie wentylatora, powinien on mieć niewielką wagę lub kółka do przesuwania.

Jeśli chodzi o stylistykę, to powinna ona pasować do koloru Twojego wnętrza. Ponieważ większość wentylatorów podłogowych występuje w kolorze czarnym lub białym, zazwyczaj nie jest to przeszkodą.

Tutaj możesz znaleźć swój nowy wentylator, zamówić go online i mieć zagwarantowaną dostawę wygodnie do swoich drzwi!

FAQ

Czy wentylator podłogowy z chłodzeniem wodnym obniża temperaturę?

Nie, to nie jest fizycznie możliwe, bo ciepłe powietrze musiałoby być w tym celu wyprowadzone na zewnątrz - tak jak robi to klimatyzator. Chłodzenie wodne zapewnia jedynie świeższy prąd powietrza.

Na co należy jeszcze zwrócić uwagę w przypadku wentylatora podłogowego, który musi być cichy?

Oprócz ogólnej głośności pracy wentylator powinien mieć różne tryby i intensywności pracy. Można na przykład zmniejszyć poziom w nocy, co automatycznie sprawia, że pracuje ciszej.

Jakie rodzaje nawiewu mają wentylatory podłogowe?

Zazwyczaj przynajmniej "normalny"/stały, cichsze warianty do sypialni i tryb naturalny, który tworzy nieregularną bryzę, jak to bywa na zewnątrz.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.