Czujniki dymu

Wybierz
Sortuj według
  • Strona 2 / 5
119 Trafienia dla "Czujniki dymu"
Filtrowanie i sortowanie
  • Strona 2 / 5
Czujniki dymu

Czujki dymu

Od 2013 roku czujki dymu są wymagane prawnie w prywatnych gospodarstwach domowych. Czujki muszą być zainstalowane w sypialniach i pokojach dziecięcych, a także na sufitach korytarzy i klatek schodowych w mieszkaniach. Większość czujek dymu działa na zasadzie światła rozproszonego. Do wysłania wiązki światła przez komorę dymową czujki wykorzystywana jest dioda. Gdy tylko wiązka światła zostanie przerwana, czujka wysyła sygnał i uruchamia się alarm czujki dymu. Alarmy dymu i przeciwpożarowe z naszej oferty zapewniają optymalną ochronę Tobie i Twojej rodzinie.

Kup czujki pożarowe i czujki dymu - jakie są ich rodzaje i typy?

Czujki dymu DOF19 i DOF39 z naszej oferty wykrywają dym za pomocą czujnika optycznego, który uruchamia alarm w momencie przerwania wiązki światła. Rozlega się sygnał alarmowy, który przy głośności 85 dB może być słyszalny również podczas snu. Zapewnia to niezawodną ochronę w każdej przestrzeni mieszkalnej do 30 metrów kwadratowych w przypadku zagrożenia dymem i ogniem. Czujki są zasilane przez baterie, dzięki czemu działają niezależnie od jakiegokolwiek źródła zasilania. Jeśli moc baterii jest zbyt niska, wyzwalany jest sygnał dźwiękowy. Dodatkowo nowoczesne czujki wyposażone są w funkcję testowania oraz włącznik wyciszenia. Czujki spełniają wymagania normy DIN EN 14604 i są prawnie wymagane w prywatnych gospodarstwach domowych na terenie Niemiec.

Czujki dymu i pożarowe muszą być prawidłowo zainstalowane

Czujka dymu jest zawsze instalowany na suficie w sypialni lub pokoju dziecięcym. Najlepsze miejsce jest na środku, bardzo blisko lampy sufitowej. Jeśli mieszkanie znajduje się na jednym piętrze, należy zainstalować kolejną czujkę w przedpokoju. W domach wielopiętrowych czujka powinna być zainstalowana na każdym piętrze. Czujki DOF19 i DOF39 wyposażone są w niezbędne śruby i kołki umożliwiające łatwy montaż na suficie. Montaż jest łatwiejszy dzięki samoprzylepnym uchwytom magnetycznym z naszej oferty. Płytki uchwytów przykleja się do sufitu i tylnej części czujki dymu. Czujkę można łatwo zdjąć w celu przeprowadzenia naprawy, przetestowania lub wymiany baterii.

Zakup czujek pożarowych i czujek dymu - na co zwrócić uwagę

Jeśli chcesz kupić czujki dymu, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo w domu lub mieszkaniu, modele powinny być zgodne z normą DIN EN 14604. Urządzenia te niezawodnie wykrywają dym i ostrzegają sygnałem akustycznym o głośności około 85 dB. W celu przeprowadzenia testu funkcji lub wyciszenia podczas różnych prac remontowych, na froncie czujki dymu powinna znajdować się funkcja testowa oraz włącznik wyciszenia. W przypadku domów i mieszkań z kilkoma pomieszczeniami mieszkalnymi i piętrami warto kupić zestawy zawierające kilka czujek.

FAQ

Dlaczego montaż czujki dymu na suficie jest ważny?

Ciepło z pożaru powoduje, że najpierw unosi się dym, który następnie może wyzwolić czujnik czujki.

W których krajach federalnych instalacja czujek dymu jest obowiązkowa?

Wymóg prawny obowiązuje we wszystkich 16 krajach związkowych i jest obowiązkowy dla mieszkań wynajmowanych i zamieszkiwanych przez właścicieli.

Gdzie montaż czujki dymu jest obowiązkowy?

Czujki dymu muszą być zainstalowane w domach i mieszkaniach w sypialniach i pokojach dziecięcych, a także w korytarzach i przedpokojach, które są uznawane za drogi ewakuacyjne.

Kiedy stan naładowania czujki dymu jest sygnalizowany sygnałem dźwiękowym?

Sygnał dźwiękowy rozbrzmiewa około 30 dni przed wyczerpaniem baterii czujki dymu. Słyszalny jest wyraźny sygnał, który powtarza się co 30 sekund.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.