Ławeczki do ćwiczeń

Wybierz
Sortuj według
 • Strona 1 / 2
33 Trafienia dla "Ławeczki do ćwiczeń"
Filtrowanie i sortowanie
 • Strona 1 / 2
Ławeczki do ćwiczeń

Trening siłowy i jednoczesny trening wytrzymałościowy stają się coraz bardziej popularne. Umożliwia to ławka do ćwiczeń z hantlami, która należy do podstawowego wyposażenia każdej siłowni, a w domu można ją ustawić także w wersji składanej, jeśli przestrzeń jest ograniczona.

Składaną ławkę do ćwiczeń z hantlami można schować, gdy nie jest używana. Trening jest przeznaczony nie tylko dla młodzieży, ale może odbywać się w każdym wieku. Dostępne są różne modele i opcje; ich zalety są wyjaśnione poniżej.

Ławka treningowa - do różnych ćwiczeń

Ten przyrząd treningowy jest doskonałym wyborem, jeśli chodzi o trening siłowy lub budowę mięśni, na przykład przy pomocy hantli lub gryfów i sztang. Po ustawieniu można go używać do przeprowadzenia sesji treningowych w zależności od potrzeb i upodobań. Oszczędza to wycieczkę na siłownię i miesięczne opłaty.

Ławka treningowa może zastąpić wiele maszyn lub połączyć je w jedno stanowisko. Przede wszystkim wyciskanie na ławce jest jednym z podstawowych ćwiczeń, którego nie należy pomijać. Ze względu na zmienność ciężarów i sekwencji ruchów możliwy jest trening całego ciała, ale także konkretne zaangażowanie poszczególnych grup mięśniowych.

Zalety są wielorakie:

 • Wzmocnienie muskulatury i core
 • Regeneracja grup mięśniowych
 • Trening pleców i ramion
 • Unikanie redukcji masy mięśniowej
 • Budowanie masy kostnej
 • Zapobieganie dolegliwościom zdrowotnym, takim jak wypadanie dysku

Trening siłowy nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także stymuluje spalanie tłuszczu.

Ławka skośna czy płaska? Jaką ławkę do ćwiczeń z hantlami kupić?

Ławki skośne, dzięki regulowanemu oparciu, umożliwiają trening mięśni pod różnymi kątami, a dodatkowo brzucha i pleców oraz wzmacniają całe ciało. Dzięki pozycji pochylonej trenowane są nawet małe, często zaniedbywane grupy mięśniowe. Program staje się bardziej zróżnicowany i skuteczny. Na ławce skośnej można używać hantli i sztang.

Typowe ćwiczenia to:

 • Wyciskanie pochyłe
 • Wyciskanie na barki
 • Brzuszki

Aby używać ławek skośnych razem ze sztangą, wymagany jest dodatkowy stojak na sztangę. Ewentualnie można zakupić bezpośrednio ławkę ze stojakiem na sztangę. Z kolei ławka płaska, w przypadku której powierzchnia leżenia nie ma możliwości regulacji nachylenia, umożliwia kształtowanie niektórych partii mięśniowych, np. mięśni klatki piersiowej.

Ławka z obciążeniami

Ławki treningowe bez dodatkowych obciążeń mogą być wykorzystywane tylko w bardzo ograniczonym zakresie. Z kolei ławki z obciążeniami nadają się do wykonywania różnych ćwiczeń, np. wyciskania na ławce. Są one inaczej skonstruowane. Dużą popularnością cieszą się modele ze zintegrowanym stojakiem na sztangę. W zakres dostawy wchodzi zazwyczaj gryf do sztangi.

Dzięki odpowiednim obciążeniom na hantle możesz od razu rozpocząć trening. Ławka treningowa bez blokady stojaka nadaje się raczej do hantli. Bardzo przydatny jest również zestaw ławki do ćwiczeń z hantlami z takimi elementami jak: przyrząd do ćwiczenia mięśni nóg, trenażer mięśni motylkowych i moduł do ćwiczenia mięśnia najszerszego grzbietu. Składane ławki do ćwiczeń z hantlami nie tylko się składają, jak sama nazwa wskazuje, ale często można je przekształcić w krzesło. Dzięki temu można wygodnie ćwiczyć bicepsy w pozycji siedzącej.

Kup ławkę do ćwiczeń z hantlami

Niezależnie od tego, czy chodzi o wyciskanie na ławce, curl, fly lub wyciskanie zza karku, ławka do ćwiczeń z hantlami jest idealnym narzędziem treningowym do kompleksowego treningu siłowego w domu. Stosuje się go do ogólnego budowania mięśni. Płaskie ławki to idealny sprzęt dla początkujących. Ławka skośna może być ustawiona pod odpowiednim kątem potrzebnym do ćwiczeń, a dzięki indywidualnie regulowanemu oparciu pozwala na bardziej kompleksowy i efektywniejszy trening. Jeśli masz mało miejsca, możesz kupić ławkę do ćwiczeń z hantlami, która jest składana. Dzięki temu można ją schować, gdy nie jest używana. Ławki do ćwiczeń z hantlami są naprawdę wielozadaniowe.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.