3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Sypialnia


Pościel - pościel, kołdry, prześcieradła itp.

Po stresującym dniu zasługujesz na to, by wieczorem udać się do przytulnego, błogiego i wygodnego łóżka. Aby nic nie zakłócało zasłużonego snu, warto zwrócić uwagę na jakość pościeli. Ale musi ona też pasować do pory roku i Twoich osobistych preferencji - a te są różne.

Zakup pościeli - pierwszy krok to podstawowe wyposażenie

Twoje łóżko potrzebuje przynajmniej jednej kołdry na wszystkie pory roku, poszewek i wygodnej poduszki, abyś mógł cieszyć się nim w pełni. Różne kołdry, na przykład na ciepłe lato i mroźną zimę, wchodzą opcjonalne w rachubę. Jeśli natomiast lubisz, gdy przez cały rok jest przyjemnie i chłodno, równie dobrze możesz obejść się bez ciepłej zimowej pościeli. To, jak wygląda Twoja pościel, a przede wszystkim jak Ty się w niej czujesz, zależy w dużej mierze od materiału, który wybierzesz. Ponadto wszystkie poszewki muszą oczywiście pasować do rozmiaru poduszki i kołdry. Zestawy zapewniają skoordynowany wygląd, co jest niemal nieuniknione w przypadku łóżek podwójnych, ale także zapewnia udaną estetykę w łóżkach pojedynczych.

Różne rodzaje i materiały pościeli

Z jednej strony sama tkanina, z drugiej także jej obróbka - obie decydują o tym, jak ciepłe lub chłodne, miękkie lub gładkie w dotyku są poszewki. Mikrofibra jest uważana za szczególnie delikatną i stabilną wymiarowo; włókna mają również mikroskopijnie małe komory i pory powietrzne, co oznacza, że z jednej strony dobrze wchłaniają wilgoć, a z drugiej strony stale ją odprowadzają. Elastyczny materiał niezawodnie zachowuje swój kształt nawet po wielu użyciach.

Flanela należy do cieplejszych poszewek na kołdry, dlatego tak naprawdę jest brana pod uwagę tylko zimą. Ponieważ włókna są bardzo puszyste i wytrzymałe, prasowanie jest zupełnie zbędne - materiały zazwyczaj zawsze pozostają pięknie gładkie. Makosatyna i błyszcząca satyna mają natomiast działanie chłodzące. Dzięki gładkiej powierzchni i drobnemu splotowi powietrze jest stale usuwane. Makosatyna jest również uszlachetniana w kąpieli z sody kaustycznej, dzięki czemu tkanina jest jeszcze bardziej odporna.

Wybór odpowiedniego stylu i prześcieradła z gumką

Poszewki dostępne są w bardziej rustykalnym stylu kolonialnym, romantycznym stylu wiejskim lub w naturalnych pastelowych kolorach w stylu skandynawskim. Poszewki na łóżka z orientalną i południową nutą to takie, które są bardziej odważne pod względem kolorystycznym, a także współgrają z wieloma pięknymi wzorami. Najlepiej dopasować kolor prześcieradła z gumką do wybranej poszewki. Tutaj również obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku poszewek: (mako-)satyna jest bardzo gładka i chłodząca, natomiast grubsze tkaniny, takie jak flanela, są ciepłe w zimie. Zwłaszcza w przypadku materacy sprężynowych, które dzięki cyrkulacji powietrza praktycznie nie magazynują ciepła, zimą warto jest rozważyć cieplejsze prześcieradło. Tutaj możesz przejrzeć nasz duży wybór i wygodnie kupić pościel online - z dostawą do Twoich drzwi!

FAQ

Jakie poszewki na pościel dla alergików?

Alergicy powinni zwrócić uwagę, czy poszewki są odporne na gotowanie - oznacza to, że można je prać w temperaturze co najmniej 60 stopni. W tych temperaturach cząsteczki alergenów i enzymy ulegają rozkładowi.

Jak prawidłowo prać pościel?

Przed praniem poszewki powinny być odwrócone na lewą stronę. Ponadto zamki błyskawiczne lub guziki muszą być zamknięte. Zalecane są delikatne i kolorowe detergenty.

Jakie poszewki na kołdrę kupić, jeśli pocisz się w nocy?

W tym przypadku zalecane są tkaniny pochłaniające wilgoć, takie jak frotte lub jersey, a także tkaniny chłodzące, zwłaszcza satyna i makosatyna.
do góry