3-letnia gwarancja 14 dni na zwrot towaru

Okapy kominowe


Kup online okap skośny i wygodnie przygotowuj posiłki na kuchence

Gotowanie, smażenie i pieczenie powoduje powstawanie w kuchni wielu oparów. W wirach powietrza znajdują się cząsteczki tłuszczu i inne złogi Dodatkowo pojawiają się nieprzyjemne zapachy. Ze względu na zwiększoną wilgotność powietrza wzrasta ryzyko wystąpienia pleśni. Wyciąg kuchenny jest więc rozsądnym rozwiązaniem. Jednak wiele modeli jest tak skonstruowanych, że ogranicza swobodę poruszania się przy kuchence. Jeśli okap zaprojektowany jest jako skośny, nie jest żaden problem. Okap skośny jest dostępny w naszym sklepie internetowym. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego okapu, dowiesz się tutaj.

Okap skośny - to wyciąg w nieco innym formacie

Aby element wyciągu, który kieruje powietrze wylotowe na zewnątrz, nie przeszkadzał, ma on ściętą konstrukcję. Podczas gdy filtr tłuszczu w klasycznym okapie wyciągowym jest zainstalowany pod kątem prostym do szybu wentylacyjnego, w okapach skośnych jest on nachylony o około jedną trzecią. Przy kącie zaledwie około 30 stopni, głowa ma wystarczająco dużo miejsca - zwłaszcza jeśli jesteś osobą wysoką. Obijanie się o okap kuchenny to w przypadku takiego modelu już przeszłość.

Okap skośny dostępny jest w następujących wariantach

Dostępna jest okap skośny o szerokości 90 cm. Jeśli wolisz kompaktowy format, możesz zdecydować się na okap skośny o szerokości 60 cm. Ponadto istnieją różnice w stosowanych materiałach. Oprócz stali nierdzewnej, możliwe jest również wykończenie okapów ze szkła Możesz kupić wyciąg skośny w klasycznych kolorach, takich jak biały, czarny i srebrny, aby dopasować go do swojej kuchni. Niektóre wersje posiadają także nastrojowe oświetlenie sceniczne z kolorowym światłem LED, które nadaje okapowi pasującą oprawę. Specjalne kształty otrzymujesz zakrzywionymi i asymetrycznie zaprojektowanymi wersjami. Dzięki okapom wyciągowym wyposażonym w panel dotykowy, ustawień można dokonywać wygodnie za dotknięciem palca. Aby nie stracić z oczu stosunku kosztów do korzyści, należy również zwracać uwagę na efektywność energetyczną W naszym sklepie internetowym można również zamówić okap skośny w poszukiwanej klasie efektywności energetycznej A++.

Zakup okapu skośnego - jak wybrać odpowiedni model

Jeśli masz małe mieszkanie z kuchnią, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni, polecamy okap skośny o szerokości 60 cm. Do kuchni otwartych idealnie nadaje się okap skośny o szerokości 90 cm. W luksusowej kuchni okap ze szlachetnego szkła wygląda bardzo elegancko. Jeśli stawiasz na oszczędność, możesz zdecydować się na okap skośny z aluminium. Rozważając zakup, należy pamiętać, że czerń wygląda bardzo luksusowo, ale kurz szybciej staje się widoczny. Podaruj sobie designerską atrakcję w postaci zakrzywionego lub asymetrycznego modelu.

FAQ

Jak połączyć okap skośny z kuchennymi szafkami ściennymi?

W rzędzie z szafkami ściennymi wymagane jest wgłębienie na okap. Podczas budowy kuchni montuje się tam szyb wywiewny

Czy okapy skośne można modernizować?

Istniejące okapy wyciągowe można łatwo wymienić na okapy skośne. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, warunkiem koniecznym jest zgodność wymiarów.

Jak wysoko należy umieścić okap skośny?

Aby zachować atrakcyjny wygląd w kuchni i nadal umożliwić ergonomiczną pracę, zaleca się zachowanie odległości 75 cm pomiędzy powierzchnią gotowania a środkiem okapu.

do góry