Numer artykułu 10002851

FrontStage Ekran na statywie rozwijany 200x200cm kino domowe HDTV

Wyraźny obraz, regulacja wysokości, opcja blokowania, 1:1 ekran na statywie o powierzchni 200 x 200 cm oraz przekątnej 284 cm (112')

Ekran wykonany z solidnej, trójwarstwowej tkaniny z łatwą do czyszczenia i odpornym na zgniecenia winylową powłoką.

 

Ekran na statywie od Electronic-Star idealnie nadaje się do mobilnych i tymczasowych zastosowań.

Produkt został opracowany z myślą o mobilności i łatwym w transporcie, dlatego też, po złożeniu istnieje możliwość przymocowania statywu do ekranu. Rozłożenie statywu następuje szybko i bezproblemowo, a w zależności od warunków przestrzennych, można regulować zarówno wysokość statywu (w zakresie 60 cm), jak i stopień rozwinięcia ekranu. Aby rozwinąć i zwinąć ekran wystarczy jedno pociągniecie ręki.

Materiał, z którego został wyprodukowany ekran to 3-warstwowa tkanina z winylową powłoką, która jest wyjątkowo odporna na zagięcia i pozwala wyświetlać niezmącony obraz.

Współczynnik odbicia światła na poziomie 1 predestynuje ekran na statywie Electronic-Star do wykorzystania w wymagających wysokiej jakości obrazu obszarach takich jak kino domowe, publiczne pokazy w barach czy prezentacje komercyjne.

Jaki typ budowy ekranu pasuje do moich zastosowań?

W zależności od typu budowy ekrany mogą zostać sklasyfikowane jako stacjonarne lub przenośne.

W przypadku naszych manualnych oraz elektrycznych ekranów, chodzi o ekrany stacjonarne, co znaczy, że są one przeznaczone do przymocowania na stałe w jednym miejscu. Takie instalacje zalecane są w przypadku, gdy ekran ma być przed długi czas używany tylko w jednym miejscu. Typowe miejsca zastosowań takiego rozwiązania to sale konferencyjne, bary, a także prywatne pomieszczenia multimedialne.

Różnica między manualnymi, a elektrycznymi ekranami leży w mechanizmie rozwijania i zwijania, który w przypadku ekranu manualnego jest ręczny a w przypadku zautomatyzowanego napędzany silniczkiem. Ekrany elektryczne są po prostu bardziej reprezentatywne niż manualne. Poleca się je szczególnie do komercyjnego użytku.

Korzystanie z przenośnych ekranów jak np. ekranów na statywie lub ekranów podłogowych wskazane jest wszędzie tam, gdzie cel, czas i miejsce zastosowania są zmienne i tymczasowe. Typowym obszarem zastosowania jest sytuacja, w której jeden ekran dzieli między sobą kilku użytkowników np. w przedsiębiorstwie albo prywatnych i publicznych instytucjach.

Manualne oraz elektryczne ekrany są zazwyczaj większe od tych przenośnych, ponieważ w ich przypadku odpada wymóg mobilności, poza tym przy dużych wymiarach lepiej sprawdzają się ekrany zamontowane na stałe.

przejście do kategorii ekrany manualne

przejście do kategorii ekrany elektryczne

przejście do kategorii ekrany na statywie

przejście do kategorii ekrany podłogowe

przejście do kategorii ekrany ramowe

do góry

Co to jest współczynnik odbicia światła i jaką odgrywa rolę?

Współczynnik odbicia światła to wielkość fizyczna, która opisuje stosunek strumienia światła odbitego do padającego. Im większy jest współczynnik odbicia światła tym silniej emitowane przez projektor światło będzie odbijane i tym dalej widziany będzie obraz. Wysoki współczynnik odbicia światła posiada jednak istotną wadę, gdyż z bocznej perspektywy obraz staje się coraz ciemniejszy. W małych i średnich pomieszczeniach (kino domowe, knajpa, biuro z maks. odległością od ekranu 10 m.), aby osiągnąć optymalne wrażenie obrazu obowiązują następujące reguły:

Im mniejszy jest współczynnik odbicia światła, tym lepiej.

Obraz z takiego dystansu jest jeszcze znakomicie widoczny, a znajdujący się z boku ekranu widzowie mogą cieszyć się jego doskonałą jakością.

Idealna wartość współczynnika to 1. Już przy wartości 1,5 należy się liczyć z obniżeniem jakości obrazu.

Materiały o wysokim współczynniku odbicia światła nadają się natomiast szczególnie dobrze do prezentacji w wielkich salach konferencyjnych.

Jaką rolę pełni materiał, z którego wykonany jest ekran?

Materiał, z którego wykonany jest ekran ma decydujący wpływ na współczynnik odbicia światła (p.w.).

Róże materiały posiadają różną charakterystykę w odniesieniu do podatności na zgniatanie oraz łatwości czyszczenia. Nasze ekrany produkowane są z tkaniny o wadze 493 g/m². Materiał ten, ze względu na swój własny ciężar, nie jest podatna na falowanie. Winylowa powłoka wzmacnia jeszcze ten istniejący już efekt i skutecznie zapobiega pojawieniu się małych fałd.

Kolejną pozytywną cechą winylowej powłoki jest niewchłanianie płynów, co pozwala na łatwe czyszczenie wilgotną ścierką.

Jaką rolę pełni format obrazu?

Materiały telewizyjne oraz wideo mogą pojawić w różnych proporcjach boków.

4:3 to „format obrazu telewizyjnego oraz wideo”. 16:9 to „format kinowy”. Dlatego też, ekrany o formacie 16:9 dostarczają optymalne kinowe wrażenia.

Niemniej jednak, każdy obraz może zostać wyświetlony na każdym ekranie, np. poprzez odpowiednie zastosowanie powiększenia.

Jaki projektor pasuje do mojego ekranu?

Wzajemne współoddziaływanie właściwości projektora (jasność, rozdzielczość, itd.), ekranu (wielkość, współczynnik odbicia światła) jak również warunków w miejscu prezentacji (oświetlenie) jest zbyt złożone, by móc jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dodatkowe informacje można znaleźć na dobrych, pełnych praktycznych wskazówek, rozmaitych stronach oraz forach internetowych.

Szczegóły produktu

Podstawowe informacje

 • ekran na statywie z regulowaną wysokością o przekątnej 284 cm (112'')
 • format obrazu: 1:1 ( bez problemu można wyświetlić wideo oraz obrazy w formacie 16:9)
 • 200 x 200 cm powierzchnia ekranu netto (dodatkowo czarne krawędzie do lepszego odbioru kontrastu)
 • materiał: trójwarstwowa tkanina o wadze 493 g/m², z odporną na zgniecenia, łatwą do czyszczenia winylową powłoką
 • szybkie oraz nieskomplikowane składanie i rozkładanie ekranu
 • możliwość zatrzymania rozwijania ekranu w dowolnym miejscu

Objęte dostawą

 • 1 x ekran
 • 1 x statyw

Parametry fizyczne

 • powierzchnia ekranu netto: 200 x 200cm
 • 213 x 16 x 10cm (szer./wys./gł. - wymiary w transporcie przy zwiniętym ekranie)
 • powierzchnia zajmowana przez statyw: 80 x 75 cm
 • waga ekranu: ok. 6 kg
 • waga statywu: ok. 3,5 kg

Parametry techniczne

 • współczynnik odbicia światła: 1 (idealny do zastosowań w zamkniętych pomieszczeniach – np. do użytku domowego albo biurowego, a także podczas publicznych pokazów)
 • regulowana wysokość (od 172 do 232 cm wysokości całkowitej)
 • kąt widzenia: do 125°
 • łatwy w czyszczeniu – ekran można czyścić wilgotną ścierką
 • po złożeniu możliwość przymocowania statywu do zwiniętego ekranu – dzięki zamontowanemu uchwytowi, łatwy w transporcie
 • ekran posiada czarną obwódkę
 • metalowy statyw z antypoślizgowymi podkładkami
 • typ ekranu: D

Instrukcja obsługi

Opinie klientów

Nie recenzja została przedstawiony do tego artykułu.

Small Image

FrontStage Ekran na statywie rozwijany 200x200cm kino domowe HDTV

Specyfikacja techniczna
 • przekątna 284 cm (112'')
 • format obrazu: 1:1
 • współczynnik odbicia światła 1
809,99 Zł zawiera podatek VAT
W każdej chwili możesz zmienić zamówienie

Kupujący ten artykuł, kupili również: