Oczyszczacze powietrza

Kupno oczyszczacza powietrza

Zabrudzenia spowodowane przez kurz domowy i pyłki są nie tylko nieestetyczne, ale również stanowią pożywkę dla bakterii, przez co mogą być obciążeniem dla zdrowia. Dlatego zakup oczyszczacza powietrza ma sens nie tylko dla alergików. Tutaj dowiesz się jak działają te urządzenia, jakie są różnice i funkcje dowiesz się tutaj.

Oczyszczacz powietrza - jakie ma zalety?

Kurz jest obecny w każdym domu, ale kiedy wymyka się spod kontroli, mogą pojawić się dolegliwości zdrowotne, takie jak problemy z oddychaniem. Szczególnie alergicy są wrażliwi na alergeny obecne w kurzu domowym. Oczyszczacze powietrza są w stanie filtrować cząsteczki zanieczyszczeń z powietrza w pomieszczeniu. Możliwe ekspozycje obejmują:

  • Pył i kurz domowy

  • Pyłki

  • Zarodniki pleśni

  • Aerozole skażone wirusami

  • Szkodliwe cząsteczki z mebli

  • Aldehydy lub węglowodory

Głównym celem oczyszczacza powietrza jest poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach. Skorzystają z tego zwłaszcza astmatycy i alergicy. Za pomocą oczyszczacza mogą oni złagodzić objawy alergii. W miejscach o bardzo dużym zanieczyszczeniu powietrza przydaje się również filtr powietrza.

Różne typy i rodzaje oczyszczaczy powietrza

Wraz z nawilżaczem powietrza, domowe oczyszczacze powietrza są ważnymi wspierającymi zdrowie. Sposób działania jest prosty: urządzenia składają się z systemu filtrów. Filtr wstępny oczyszcza powietrze w pomieszczeniu z grubych cząstek, takich jak np. kłaczki. Kolejny filtr włóknisty, którym jest zazwyczaj wysokowydajny filtr HEPA, usuwa drobny kurz, pyłki i drobne cząsteczki. Trzecim elementem jest przeważnie filtr z węglem aktywnym. Pochłania on przykładowo zapachy.

Oczyszczacze HEPA działają w oparciu o wysoce wydajny filtr cząstek stałych, który bardzo skutecznie usuwa szkodliwe, nawet drobne cząsteczki i zapachy. Filtry HEPA przepuszczają powietrze w pomieszczeniu przez drobną siatkę, która wychwytuje szkodliwe cząsteczki. Są optymalnymi oczyszczaczami powietrza z kurzu. Istnieją również filtry Hepa, które są w stanie filtrować aerozole i wirusy.

Jonizatory oczyszczają powietrze poprzez rozprowadzanie jonów i wzbogacanie zawiesin. Cząstki zanieczyszczeń, które zwiększają swój rozmiar i opadają na ziemię, są przyciągane do urządzenia. Wytwarzany podczas pracy ozon ma działanie antybakteryjne i zabija wiele wirusów. Pomieszczeń z dymem papierosowym oraz pokojów dziecięce nie powinno się czyścić za pomocą jonizatora.

Oczyszczacze z węglem aktywnym, często w połączeniu z filtrem HEPA, wyłapują cząstki, nawet bardzo małe, czego nie robią zwykłe filtry. Ponadto eliminują nieprzyjemne zapachy, rozkładają szkodliwe gazy i są idealne dla alergików.

Oczyszczacze powietrza wykorzystują wodę do oczyszczania powietrza w pomieszczeniu i wiązania kurzu.

Zakup oczyszczaczy powietrza - masz wybór

Urządzenia te usuwają z powietrza nawet najmniejsze cząsteczki. Gwarantuje to higieniczną jakość powietrza. W dostępnej ofercie każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Ideałem jest połączenie wyżej wymienionych urządzeń i metod pracy łączących ich zalety. Są to np. oczyszczacz 3-w-1 z jonizatorem, wentylatorem i sterylizatorem UV czy urządzenie 5-w-1 Vita Pure. Zwróć też uwagę na cechy specjalne, takie jak:

  • lampka kontrolna

  • różne tryby pracy

  • przełączana sterylizacja UV, która redukuje zarazki i bakterie nawet o 97,6%

  • funkcja wentylatora, która zwiększa skuteczność oczyszczania powietrza

  • dioda LED statusu

  • dyfuzor aromatyczny

FAQ

Dla kogo jest ważny oczyszczacz powietrza?

Drobne zanieczyszczenia pyłowe to problem nas wszystkich, nie tylko alergików i astmatyków. Dlatego zakup oczyszczacza powietrza, który filtruje cząsteczki z powietrza, ma sens dla każdego.

Jak działają oczyszczacze powietrza w pomieszczeniach?

Urządzenia te zazwyczaj łączą w sobie różne rodzaje filtrów, takie jak filtry wstępne, filtry z węglem aktywnym oraz filtry HEPA. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo skuteczne i nie przepuszczają nawet najmniejszych cząsteczek.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Skuteczność, z jaką urządzenie usuwa kurz i inne cząstki, zależy od kubatury pomieszczenia. Do większych pomieszczeń przeznaczone są modele z mocniejszym filtrem i wentylatorem. Przed zakupem sprawdź pojemność i natężenie przepływu.

Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.
Logowanie
Wpisz tutaj swój adres e-mail.
Wprowadź co najmniej 6 lub więcej znaków.