Numer artykułu 10028475

NUMAN Retrospective 1978 3-drożne głośniki para 320W czarno-brązowe

3-drożne głośniki o doskonałej jakości wykończenia, zaawansowanej technologii, wykonane z wysokiej klasy wyselekcjonowanych elementów.

20 cm (8 ") - głośnik niskotonowy i 10cm (4") - głośnik średniotonowy oraz głośnik wysokotonowy z kopułką tekstylną i zintegrowaną technologią kierowania  dźwięku.

Obudowa i przegroda w stylu retro ze zdejmowaną osłoną tekstylną ze specjalnego akustycznego materiału-retro.

NUMAN 1978  Retrospective to zestaw 3-drożnych głośników regałowych. Każdy składa się z  20 cm (8 ") - głośnika niskotonowego, 10cm (4") głośnika średniotonowego oraz  wysokotonowego z kopułką tekstylną i zintegrowaną kierunkowością dźwięku. Potężne głośniki retro stanowią połączenie ponadczasowego wzornictwa i najnowszej technologii głośników. Rezultat: dynamiczny głośnik o bezkompromisowym charakterze, który sprawdzi się w  każdym gatunku muzycznym i z pewnścią zachwyci  dynamicznym i pewnym siebie sposobem reprodukcji dźwieku.

BEZKOMPROMISOWY STYL RETRO

Głośniki regałowe NUMAN Retrospective pozostają bezkompromisowo wierne dawnemu stylowi.  Są one przeznaczone dla fanów muzyki z określonym wyczuciem stylu, ceniącym prostotę kształtów i zdecydowany charakter głośników. Zdejmowaną osłonę z akustycznej, przejrzystej tkaniny w stylu retro, wykorzystywaną dawniej do wzmacniaczy gitarowych, można łatwo zamocować przy momocy złącza siłowego. Pozwala to na całkowitą rezygnację z pinsów i wtyczek na zgrabnym panelu przednim. W celu zapobieżenia zadrapaniom  i uszkodzeniom wewnętrzne krawędzie wzmocniono dodatkowo ochronną poliuretanową warstwą lakieru. Płaskie powierzchnie, czyste linie, bezkompromisowość.

DYNAMICZNE, PRZEKONYWUJĄCE BRZMIENIE

Głośniki NUMAN 1978 Retrospective nie są dostrojone całkiem neutralnie. Retrospektive brzmią raczej  ciepło i bardzo dynamicznie. Zadowolą przy tym wielbicieli różnych gatunków muzycznych: "Klimatyczne"głośniki  grają ostro w  wysokim i niskim zakresie, tworząc energetyczny obraz sceniczny. Dzięki swej dynamice osiągaja przy tym niesamowicie zróżnicowane brzmienie.  Chopin, Pink Floyd, czy tez  Louis Armstrong - Retrospektive tworzą nastrój bez wrażenia natarczywości. W skrócie: Wszechstronna kolumna o zdecydowanym charakterze i wyważonym brzmieniu, która  sprawdzi się w każdym gatunku muzycznym.

TECHNICZNA DOSKONAŁOŚĆ

Wytrzymała obudowa jest wewnątrz maksymalnie usztywniona, przyczyniając się, do minimalizacji rezonansu i pomagając  20cm (8")głośnikom niskotonowym w osiągnięciu pełnego potencjału basu.  Szczególny nacisk położono na wysokiej klasy 3-drożną zwrotnicę częstotliwości, rozszczepijącą sygnał dźwiękowy i umożliwiającą powstawanie precyzyjnego, bogatego w detale brzmienia. Podstawę dynamicznego brzmienia przy zachowaniu bardzo dobrej lokalizacji wokalnej i instrumentalnej stanowi poziomy układ głośnika wysokotonowego i średniotonowego, dokładne ukierunkowanie  dźwięku i  jasno określony zakres dźwięku emitowanego przez kolumny.

JEDNA KOLUMNA DO WSZYSTKIEGO

Głośniki  NUMAN Retrospective współgrają z każdym gatunkiem muzycznym.  Aby w pełni wykorzystać nisamowitą dynamikę i potencjał basu tych głośników, zaleca się stosowanie wysokiej klasy wzmacniacza zintegrowanego lub końcowego o mocy szczytowej do 160 watów oraz  swobodne ustawienie w odległości min. 70 cm od wszystkich ścian. Pary głośników można umieścić albo na stabilnym meblu, niskiej komodzie lub też bezpośrednio na podłodze. W każdym przypadku zaleca się stosowanie stojaków NUMAN, pozwalających naróżnorodne ukierunkowanie kolumn i uzyskanie lepszych wrażeń dźwiękowych. Głosniki regałowe NUMAN 1978 nadają się do nagłaśniania dużych pomieszczeń o powierzchni 40 m².

FUNKCJONOWANIE W OPARCIU O KLASYCZNE WZMACNIACZE 4-OMOWE

Dzięki bezkrytycznej impedancji 4 omów głośniki NUMAN 1978  Retrospective mogą działać w oparciu o klasyczny odbiornik lub wzmacniacz z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Transmisja bez zakłóceń sygnału jest możliwa za pośrednictwem  aluminiowego panelu przyłączeniowego wysokiej klasy, z pozłacanymi kontaktami. Opcjonalnie można go wyposażyć we wtyki bananowe lub tradycyjne kable głośnikowe. Przed użyciem sprzętu z wykorzystaniem wzmacniacza lampowego proszę sprawdzić jego przydatność do 4-omowych głośników.

Szczegóły produktu

Podstawowe informacje

 • obudowa i przegroda w wiernej stylizacji retro
 • 20 cm (8 ") - głośnik niskotonowy i 10cm (4") - głośnik średniotonowy z odpornego na rezonans polipropylenu
 • głośnik wysokotonowy z kopułką tekstylną i zintegrowaną technologią kierowania dźwięku
 • specjalny układ głosnika wysoko- i średniotonowego gwarantujący duży zasięg emisji dźwięku
 • 3-drożna zwrotnica częstotliwości wykonana z wysokiej klasy, wyselekcjonowanych elementów
 • zdejmowane osłony tekstylne ze specjalnej tkaniny akustycznej w stylu retro
 • aluminiowy, piaskowany panel przyłączeniowy z wyfrezowanym logo NUMAN

Objęte dostawą

 • 2 x głośnik regałowy
 • 2 x  torba tekstylna NUMAN
 • 1 x para rękawiczek tekstylnych NUMAN
 • 2 x komplet gumowych nóżek
 • instrukcja obsługi w języku niemieckim i angielskim

Parametry fizyczne

 • 26 x 40 x 30 cm (szer. x wys. x głęb.)
 • waga:  8,5 kg/głośnik

Parametry techniczne

 • złącza:  1 x terminal przyłączeniowy do wtyczek bananowych i kabli głośnikowych
 • pasmo przenoszenia: 70Hz do 20kHz +/- 3dB
 • moc ciągła: 100 W
 • moc szczytowa: 160 W
 • impedancja: 4 omy (nominalna)
 • pozłacane kontakty

Instrukcja obsługi

Opinie klientów

Nie recenzja została przedstawiony do tego artykułu.

Small Image

NUMAN Retrospective 1978 3-drożne głośniki para 320W czarno-brązowe

Specyfikacja techniczna
 • styl retro
 • 20 cm (8 ") - głośnik niskotonowy i 10cm (4") - głośnik średniotonowy
 • głośnik wysokotonowy z kopułką tekstylną i zintegrowaną technologią kierowania dźwięku
981,99 Zł zawiera podatek VAT
W każdej chwili możesz zmienić zamówienie